Łatwe sposoby na reklamę

in ceny, plakat, reklama, reklamy, sieci
Efektywna reklama niewielkiej firmy nie musi być droga. Do klientów możemy dotrzeć już za kilka tysięcy złotych. Do wyboru mamy mnóstwo sposobów - od prostych folderów po kampanie w lokalnych mediach.
plakatowanie gdynia
Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP


Każda osoba posiadająca przedsiębiorstwo musi pamiętać o reklamie. Nawet najlepszy pomysł na interes nie sprawdzi się przy braku klientów. Nie warto jednakże działać zbyt pospiesznie. Gdy interes dopiero raczkuje, liczy się każdy grosz. Wielkie środki na reklamę w telewizji czy też największych periodykach wydają rynkowi olbrzymi. Na początku starczą katalogi, ogłoszenie w miejscowej prasie albo necie lub mały billboard w sąsiedztwie firmy. Dobór strategii zależy od możliwości pieniężnych, jak też charakteru prowadzonej działalności. Większość specjalistów podkreśla jednakże, że przewidując najmniejszą nawet kampanię, powinniśmy zastosować mieszane metody. Taka strategia powiększa szansę na dojście do dużej grupy odbiorców.


telewizja
Autor: Shoots Official
Źródło: http://www.flickr.com


hipermarkety


Pewną z najprostszych, a jednocześnie najtańszych form reklamy są foldery. Ich drukiem zajmują się nie jedynie duże agencje reklamowe, lecz też niewielkie poligraficzne punkty, często zatrudniające uzdolnionych grafików. Dodatkowym pozytywem tych ostatnich są niskie ceny. Jeżeli decydujemy się jedynie na reklamę ulotkową, powinniśmy wykorzystać prosty wabik. Klientowi, jaki w ogłaszającej się firmie, zakładzie usługowym czy też restauracji pojawi się z tego typu ulotką, można zagwarantować kilkuprocentowy upust. Równie istotne będzie przypominanie o swym istnieniu.
Nawet regionalna pizzeria, jaka posiada stałych nabywców, powinna raz na dwa tygodnie roznieść aktualne foldery do firm a także mieszkań. Dobrym sposobem jest też plakatowanie Gdynia to miasto w którym bez kłopotu odnajdziemy firmę proponującą tego typu usługi.