autorzy

Prawo autorskie – z jakiego względu ma dziś tak duże znaczenie oraz czemu trzeba go bezwzględnie przestrzegać?

in autorzy, dzieła, własność
książki prawnicze
Prawo reguluje dziś w zasadzie wszystkie strony życia człowieka, dlatego ilość aktualnych przepisów jest ogromna. Jedną z dziedzin prawa, która cieszy się znaczącym zainteresowaniem i jest coraz bardziej potrzebna stanowią różnego rodzaju postanowienia związane z prawem autorskim. Autorzy nie muszą się martwić, że nie będą mogli czerpać korzyści ze swoich dzieł.

Na jakie sprawy należy uważać przy zlecaniu tłumaczeń prawniczych?

in autorzy, materiały
tłumaczenia
Duża część zleceń tekstowych oznacza nie tylko samo kreowanie contentu, co jego tłumaczenie. Języki translacji są jasne, w każdej możliwej gałęzi tematycznej, jednak niezależnie od wymogów materiałów przoduje język angielski. O ile tłumaczenia zwięzłych opisów nie są na tyle pracochłonne, to przy tekstach o charakterze urzędowym tłumaczenie staje się trudniejsze i bardziej wymagające.

Na co powinniśmy uważać przy zamawianiu tłumaczeń prawniczych?

in autorzy, materiały
prawo na świecie
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Istotna część zamówień na teksty oznacza nie tylko samo kreowanie contentu, co jego tłumaczenie. Języki translacji są jasne, w każdej możliwej gałęzi tematycznej, jednak niezależnie od wymogów materiału przewodzi język angielski. O ile tłumaczenia zwięzłych opisów nie wydają się pracochłonne, to przy zleceniach o charakterze biurokratycznym tłumaczenie staje się trudniejsze i bardziej wymagające.