biznes

Co zrobić, gdy chcesz sprzedać swój biznes?

in biznes, dom, spółka, Zasady
wycena przedsiębiorstwa
Autor: Reuben Strayer
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukuję inwestora - w prasie a także na portalach internetowych spotkać można cały szereg tego rodzaju anonsów.

Jeśli nie rozumiemy czegoś powiązanego z pracą, to wyjaśnień trzeba poszukać w sieci

in biznes, umowie
Ocena pracownika
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
W internecie możemy sprawdzić jak wygląda umowa zlecenie dla emeryta. Jeśli zaczynamy nową pracę, to przeważnie najbardziej interesuje nas to, ile będziemy otrzymywać. Pracodawca przeważnie podaje tylko kwotę brutto, jednak warto pamiętać, żeby odjąć od niej sporo niewielkich wartości, które powinny pójść na zapłacenie naszego chorobowego, naszej emerytury czy podatku, dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie od razu powiedzieć ile będziemy otrzymywać co miesiąc na konto.

Zarządzanie esklepem. Sprawdzone tipy

in biznes, Internet, klient, osoba, PRacownik, sklep, sklep internetowy, strona, strona internetowa
internetowy sklep
Jednym z pomysłów na zarobienie pieniędzy jest otwarcie sklepu internetowego. To bardzo popularna forma sprzedaży w sieci. Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad tym, co i komu chcemy oferować. Kolejnym krokiem jest zadecydowanie o tym, jak będzie wyglądać nasza strona. O ile sami nie orientujemy się w dziedzinie tworzenia stron internetowych dobrze jest zlecić to zadanie specjalistom.

Interesujące pomysły na własny biznes czyli jakie są zalety otworzenia wielobranżowej hurtowni

in biznes, firma, wydatki
hurtownia
Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które planują wystartować ze swoim biznesem gość często rozpoczynają od działalności handlowej. Jest to jeden z najpopularniejszych kierunków, co nie oznacza że łatwy, zwłaszcza jeśli ktoś nie miał wcześniej żadnego doświadczenia w branży. Wymaga też na początek sporej inwestycji, bo zamierzając czymkolwiek handlować należy wcześniej zaopatrzyć się w jaką ilość asortymentu.

Skąd brać pieniądze na rozwijanie firmy?

in biznes, konto, pieniądze, rynek, spłata
rozwój firmy
Autor: Enterprise Minnesota
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie posiadania biznesu w końcu zjawia się taki moment, w jakim konieczne jest otrzymanie dodatkowych pieniędzy. W takich sytuacjach niezbędne będzie złożenie wniosku o finansowanie zewnętrzne. Na szczęście w obecnych czasach nie ma z tym żadnego kłopotu, bowiem na rynku istnieje dużo instytucji, które są w stanie pomóc w takiej sytuacji. Kredyty dla firm to świetna propozycja dla przedsiębiorstw, które chcą nagłej inwestycji.

Ochraniaj swój wizerunek – miej baczność na niemoralną konkurencję.

in biznes, firma, ochrona, reklama, zdjęcie
reklama
Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadząc firmę należy mieć na uwadze, że prawie na każdym kroku czają się pewne niebezpieczeństwa. Konkurencja będzie zawsze uważna i z ochotą działa celem uzyskania jak najlepszej pozycji na rynku. Często posuwa się w tym działaniu do niekoniecznie zgodnych z prawem postępowań. Dlatego też powinno się pozyskiwać informacje o tego typu tematyce. Prócz tego zalecane będzie poczynienie wszelkich kroków, które mogą ochronić interesy danego przedsiębiorstwa.

Jesteś pasażerem, lecz czy wiesz, jakie masz prawa? Warto o nich wiedzieć, żeby nie zostać oszukanym

in bilet, biznes, pasażer
pasażer
Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com
Czy orientujesz się jakie są prawa pasażera w ruchu lotniczym? W temacie odmowy przyjęcia na pokład lub anulowania lotu? To bardzo istotne kwestie, gdyż mogą się przydarzyć każdemu z nas. Warto znać, jakie prawa nam się należą, by korzystać z nich świadomie. Regulacja określa, jaka jest odpowiedzialność sprzedawcy biletu, i nie jest ważne, czy jest to lot czarterowy czy rejsowy. Zastosowania nie mają tu również inne czynniki, takie jak to, czy bilet zakupiliśmy bezpośrednio w biurze podróży a może sprzedały nam go linie lotnicze. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Co ciekawego proponują Indie biznesmenom, którzy chcą prowadzić import różnych produktów z tego państwa.

in Azja, biznes, herbata, przemysł, przyprawy
import
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Azjatyckie kraje od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród rodzimych biznesmenów. Bez wątpienia panują tutaj Chiny, które są największą światową fabryką chyba wszystkich towarów. Po piętach depczą im inne państwa tamtego rejonu, to znaczy Wietnam czy Korea, proponujące w pierwszej kolejności tanich pracowników, ale także nowoczesne technologie. Jednak wśród rozmów biznesowych wyjątkowo rzadko pada nazwa Indie, a jest to przecież kraj z olbrzymim potencjałem.

Wymiana wizytówek to istotny punkt niejednego spotkania biznesowego.

in biznes, drukarnia, handel, szablon
wydruk wizytówek
Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Niewielki biały kartonik z często czarnymi, drukowanymi literami, niemal od zawsze był świadectwem uprzejmości i szacunku. Współcześnie jest nieodzownym elementem zebrań biznesowych lub wyjść towarzyskich, w czasie których nawiązujemy nowe znajomości. Wizytówki, bowiem to o nich mowa, współtowarzyszą nam już od lat i nic nie wskazuje na to, by coś miało się pod tym względem odwrócić. Historycy sądzą, że pierwsze wizytówki pokazały się w Europie już w XVII wieku, jednak ich rola była zgoła inna od tej znanej nam współcześnie. Obecnie wizytówki stanowią nieodłączny atrybut obiadu biznesowego.

Jak może funkcjonować dobrze zarządzana firma czyli jakie zalety przyniesie wdrożenie certyfikatów ISO.

in biznes, firma, normy iso
Certyfikat ISO
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
We współczesnym biznesowym świecie coraz bardziej liczy się profesjonalizm i jakość. Firmy, jakie funkcjonują byle jak, bez żadnego pomysłu albo mają organizacyjny chaos muszą się liczyć z tym, że w pewnym momencie pozostaną z tyły. Także coraz większa ilość klientów będzie wymagać tego, żeby ich klienci trzymali odpowiedni poziom. Z tej też przyczyny pomyśleć można o wyjściu, jakie z jednej strony unormuje i usprawni wiele elementów w firmie, a poza tym przekaże wiadomość o tym klientom.