finanse

Obligacje skarbowe i korporacyjne - co to ?

in banki, dochody, finanse, firmy, lokaty, Obligacje, pożyczki
Notowania giełdowe
Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
Różnorodna oferta instrumentów finansowych powoduje, że inwestorzy jak również osoby indywidualne, mogą odczuwać niepewność przed wyborem formy lokowania kapitału. Dla jednych i drugich zysk i bezpieczeństwo są priorytetową sprawą.

Standardowa męka czyli rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. O czym pamiętać i z czego korzystać?

in finanse, odsetki, opłata, urząd
podatki
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych obowiązków podatników jest złożenie zeznania podatkowego za zeszły okres rozliczeniowy. To, jaki formularz będzie właściwy, zależy od konkretnej formy opodatkowania. Najpopularniej wypełnianym drukiem jest znany wszystkim PIT 37. Niezłożenie omawianego zeznania podatkowego w ustawowym terminie, więc do 30 kwietnia roku kolejnego, wiąże się z popełnieniem wykroczenia skarbowego, za które mogą nas obciążyć karą pieniężną.

Odprowadzane podatków - szybko i prosto!

in deklaracja, finanse, podatek
pity-2016-obrazek
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczanie się z konkretnymi urzędami stanowi zmorę wielu osób. Nie lubimy uzupełniać dokumentów, sięgać po skomplikowane rozliczenia i podróżować od jednego urzędnika do drugiego, by załatwić istotne sprawy. W dzisiejszych czasach wielu z tych niedogodności możemy łatwo uniknąć, wystarczy jedynie skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam przygotować rozliczenie PIT 2015 szybko i wygodnie.

Potrzebujesz powierzchni magazynowej? Poznaj przymioty wynajmu magazynów

in deweloper, działalność, finanse, fundusze, magazyn, pieniądze, środki
wyposażenie magazynu
Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
We współczesnych czasach niejedna firma musi mieć powierzchnię magazynową, by móc wydajnie prowadzić swoją działalność. Muszą mieć miejsce na trzymanie proponowanych przez siebie produktów, aby móc dostarczyć je do klienta zgodnie z terminem, jaki wyznaczono w umowie. Jeśli i ciebie interesuje wynajem magazynu i powierzchni magazynowej – Wrocław to wiele takich propozycji, jakie czekają na ciebie. Dlaczego dobrze jest wybrać takie rozwiązanie?

Ktoś prosi cię o poręczenie kredytu? Miej na uwadze, by przemyśleć taką pomoc, bo może się to dla ciebie źle skończyć

in finanse, kredytobiorca, umowa
finanse
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Poręczając jakiejś osobie kredyt rzadko bierzemy pod uwagę konsekwencje swojej decyzji. Jesteśmy pewni, iż kredytobiorca sam będzie spłacać swoje zadłużenie, a nasze poręczenie to tylko formalność. Dramat następuje zwykle w późniejszym czasie, gdy to od nas bank zażąda zwrotu należności. Zobaczmy jakiego rodzaju przysługują nam w takim momencie prawa.

Gdy intrygują nas odpowiednie oferty pracy Mikołów to miejsce, w którym zdołamy odszukać coś dla siebie

in czas, finanse, kadry
firma
Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie na obecną chwilę praktycznie nie da się prawidłowo funkcjonować bez posiadania roboty, jaka dostarczy nam zarobek, który pomaga w typowym egzystowaniu, jakie prowadzimy my i cała nasza familia. Nieraz tymczasem zapomina się także o tym, iż praca to nie tylko otrzymywane za jej praktykowanie pieniądze, ale też ogromna osobista satysfakcja i sposobność rozwijania się poznawania nowych osób. To bardzo znaczące, by o tym pamiętać, ponieważ w przeciwnym razie może dotrzeć do takiej sytuacji, iż będziemy piastować pracę tylko dla pieniędzy, przez co niezmiernie prędko możemy zagłębić się w jakiejś załamanie z tego powodu. Jeżeli jednakże roboty nie mamy i frapują nas wyśmienite oferty pracy Mikołów będzie właśnie tą miejscowością, która może wypełnić nasze przewidywania. Sprawdź oferty pracy z Mikołowa Tam roboty jest bardzo dużo i jest ona na wyjątkowo wysokim pułapie, przez co sporo ludzi stara się właśnie tam kierować swoją atencję. Jeśli przeszukujemy oferty pracy Mikołów będzie miejscem, do jakiego winniśmy zwracać wszelakie nasze wyszukiwania, dlatego że jak doskonale wiadomo tam właściciele firm wyszukują dobrze wyuczonej kadry. Jeżeli chodzi o tego typu rzeczy, jak praca Rybnik również ma ofertę dla wszelkich poszukujących, i to z zakresu wyjątkowo różnych dziedzin.

Jak możemy bronić się przed manipulowaniem ze strony wielkich supermarketów?

in finanse, pieniądze, ulotki, źródło
sklep
Autor: La Citta Vita
Źródło: http://www.flickr.com
Propozycje reklamowe dużych hipermarketów to rewelacyjne źródło wiadomości. Niestety, czasami za ich pośrednictwem jesteśmy poddani wpływom manipulacji. Jak się możemy obronić?

Mnóstwo niewielkich i większych korporacji korzysta z świadczeń doradców wykwalifikowanych w aspekcie finansów

in finanse, firma, gospodarka
finanse
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadząc własną aktywność gospodarczą wypada być wykwalifikowanym w licznych aspektach, by wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie następowały bez błędów. Nie za każdym razem jednak można wszystko pełnić indywidualnie, bo brak specjalistycznej erudycji na to nie zezwala. Powinno się wtedy rozważyć nawiązanie kooperacji ze specjalistą, jaki ma kompetentną wiedzę. Znakomitym przykładem jest na pewno dział finansów, który niejednokrotnie sprawia problemy początkującym przedsiębiorcom. Jeżeli w związku z tym mamy w planach otwarcie własnej działalności gospodarczej warto pomyśleć o współpracy z konsultantem.

Dofinansowanie dla organizacji pozarządowych

in finanse, fundusz, organizacja
dofinansowanie
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie działający w organizacjach pozarządowych to ludzie pełni zaangażowania, działający na rzeczy wybranego interesu, natomiast nie kierujący się osobistym przychodem finansowym. Współcześnie w naszym kraju istnieje sporo tego typu organizacji, charakteryzuje je brak połączenia z władzami państwa, jak również niedoborem rządowych dotacji na ich funkcjonowanie.

Właściwe porady ekonomiczne są niezwykle cenne. Jak jednak wybrać naprawdę profesjonalnych doradców?

in finanse, księgowy, przepisy
finanse
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Są tego typu informacje, jest taki typ wiedzy bez której ciężko funkcjonować. Nie chodzi o jakieś mądrości, które przekazuje się z dziada pradziada, ponieważ są one zbyt ograniczone do właściwego kręgu rodzinnego. Bardziej rzecz odnosi się do pewnych rad, które sprawdzają się niezmiennie, nieważne, czy mamy najzwyklejsze problemy urzędowe czy prowadzimy własny biznes. Porady ekonomiczne i księgowość to dziedziny, jakie przydają się na każdym kroku, w różnorodnych okresach naszego życia.