instytucje

Masz problem natury prawnej? Zamiast poszukiwać podpowiedzi w Sieci zgłoś się do kancelarii prawnej

in instytucje, klient, osoby, problem, UG
obowiązki
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze wszystkim znana łacińska reguła głosi, iż nieznajomość prawa szkodzi. Argumentów na potwierdzenie rzeczonej tezy nie trzeba daleko szukać. Prasa, radio, telewizja i Internet każdego dnia „serwują nam” nową „porcję” historii ludzi, którzy przez niedopatrzenie oraz brak podstawowej wiedzy odnośnie obowiązujących przepisów nierzadko tracą cały dorobek życia.


Dlatego nim podpiszemy jakąkolwiek umowę warto spytać o sUGestię zawodowców.

Jakie prawa przysługują cudzoziemcom przy postępowaniu w sprawach przed urzędami?

in instytucje, przetłumaczenie, Tłumaczenie
tłumacz przysięgły
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Teraźniejszy trend przemieszczania się ludzi różnych narodowości między państwami, chociażby w celach zarobkowych sprawia, że w kraju jest coraz więcej obcokrajowców. Podczas swojego przebywania w kraju, większość składa do ojczystych instytucji publicznych wnioski o status uchodźcy. Podania o stały pobyt czy podania o zgodę na zawarcie małżeństwa.

Jesteś twórcą wyjątkowego dzieła? – zobacz jakie prawa do dzieła gwarantuje ci ustawa

in dzieła, instytucje, umowy
Dokument
Autor: Pacific Southwest Region
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy autor dzieła – w szczególności wyjątkowego dzieła, chciałby, żeby poznało go jak najwięcej odbiorców i nie zostało zapomniane. Utwory literackie, obrazy, rzeźby, ale również hasła czy grafiki – to wszystko dzieła, które zawsze pozostaną własnością autora, nawet wówczas, gdy pamięć o nim przeminie.

Jakimi kryteriami kierować się przy doborze firmy windykacyjnej?

in firma, instytucje, Ściąganie długów, wynagrodzenia
Biznesmeni przy komputerach
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Firma windykacyjna jest firmą zajmującą się dochodzeniem własności za pomocą środków, które są zapisane w prawie. Częstokroć większe przedsiębiorstwa posiadają swoją ekipę ludzi, którzy realizują tego rodzaju zadanie, jeśli jednak tak nie jest, konieczne będzie wynajęcie zewnętrznej instytucji.

Pożyczki gotówkowe od pewnej instytucji

in banki, finanse, firmy, gotówka, instytucje, kredyt, pieniądze, pożyczka, wiedza
Karta, motywacja
Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie niezwykle dynamicznie rozwijają się rozmaite instytucje finansowe. Są to na przykład banki, których ilość również na terenie kraju stale rośnie. Poza bankami jednak rozwojowi ulegają także instytucje nie będące bankami, które również zajmują się obracaniem gotówką, jak również udzielaniem świadczeń finansowych własnym klientom.

Jak wziąć pożyczkę w innym miejscu niż bank?

in finanse, firmy, gotówka, instytucje, pieniądze, pożyczki, procent, umowy
pieniądze
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Od bardzo dawna wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu niezwykle ważną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnie życie, niekoniecznie w luksusach, jednak przy niedostatku środków finansowych może się to w negatywny sposób odbić na poziomie egzystencji. Zasadniczo więc w miarę dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.

W jaki sposób wziąć pożyczkę poza bankiem?

in finanse, firmy, gotówka, instytucje, pieniądze, pożyczki, procent, umowy
pieniądze
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Od najdawniejszych czasów wiadome jest, że pieniądze pełnią w życiu niezwykle istotną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnie życie, niekoniecznie w luksusach, jednak przy niedoborze środków finansowych może się to w negatywny sposób odbić na poziomie życia. Generalnie więc raczej dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.

W jaki sposób pożyczyć gotówkę w instytucji innej niż bank?

in finanse, firmy, gotówka, instytucje, pieniądze, pożyczki, procent, umowy
pieniądze
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Od najdawniejszych czasów wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu bardzo istotną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnią egzystencję, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedostatku środków finansowych może się to bardzo negatywnie odbić na poziomie życia. Zasadniczo więc stosunkowo dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.

Kursy BHP dla firm

in BHP, instytucje, pierwsza pomoc, pożar, szkolenie, warunki
Gaśnica
Autor: Pratheesh Prakash
Źródło: http://www.flickr.com
Zasad bezpieczeństwa i higieny pracy są niezwykle ważne w pracy zawodowej we wszystkich profesjach. Oczywiście występują profesje, których przedstawiciele są bardziej narażeni na rozmaite niebezpieczeństwa od innych. Jednak reguły odpowiedniego postępowania w miejscu pracy są istotne dla wszystkich, również dla tych, którzy wykonują z pozoru całkowicie bezpieczną pracę biurową. Zasady tego rodzaju dotyczą właściwych sposobów postępowania w różnego rodzaju przypadkach, przykładowo w razie zagrożenia pożarowego.