kapitał

W co inwestować posiadane nadwyżki kapitałowe?

in akcje, działalności, kapitał, propozycje, zysk
fotka - firma
Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Oferta towarzystw funduszy inwestycyjnych jest bardzo coraz większa. W ostatnim czasie w fundusze inwestycyjne są w stanie inwestować nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorstwa.

Czy trzeba mieć wielkie pieniądze by zacząć inwestować na giełdzie? Od czego warto zacząć?

in informacje, inwestor, kapitał
notowania na giełdzie
Źródło: pixabay.com
Często słyszymy o ludziach, którzy inwestują własne pieniądze na giełdzie i traktują to zajęcie jako dodatkowy sposób na zarabianie. Dlatego zaczynamy się zastanawiać czy też nie spróbować. Natomiast wtedy przeszkodą staje się często brak dużej gotówki. Czy faktycznie musimy mieć duże środki finansowe ażeby zacząć swoją przygodę z graniem na giełdzie? Okazuje się jednak, że jakieś wielkie pieniądze na start to nie jest konieczność. Dopiero co zaczynający inwestor nie musi mieć dużej gotówki by zacząć. Takie wdrażanie opłaci się zacząć od niewielkich kwot, a nie ryzykować zaraz naszych oszczędności życia.

Skąd niewielkie spółki mogą zyskać kapitał?

in fundusze, kapitał, spółki
W naszym kraju funkcjonuje coraz większa liczba mniejszych spółek. Spółki, które dopiero zaczynają działalność mogą mieć problemy z pozyskaniem funduszy na ich rozwój. Skąd mogą je zyskać?

Czy należy dzisiaj skorzystać z usług profesjonalnego zarządcy nieruchomości?

in ekonomia, kapitał, prawo
nieruchomości
Autor: Metro Centric
Źródło: http://www.flickr.com
Uniwersalnie wiadomo, że każdy z nas musi posiadać własne mieszkanie. Praktyka ukazuje nam, że w wielu wypadkach wybieraną przez nas formą pobytu okazuje się być zamieszkanie w bloku. Jest to bowiem względnie wygodne rozwiązanie, które umożliwia nam na osiedlenie się w praktycznych warunkach. Bloki mieszkalne stanowią także w wielu przypadkach dobre miejsce do zrealizowania inwestycji dla osób, które szukają dodatkowego kapitału.

Myślących ekonomicznie osób w Polsce nie brakuje

in fundusze, kapitał, papiery wartościowe, przedsiębiorca
przedsiębiorca
Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Myślących ekonomicznie osób w Polsce nie ma za mało, a dosłownie przeciwnie - co roku pojawia się ich o wiele więcej. Duża grupa z nich startuje bez żadnego kapitału ze swoich pieniędzy, ale z rewelacyjnym biznes planem, a także świadomością wielu możliwości, na zdobycie wymaganych funduszy na rozwinięcie firmy.

Spółka z.o.o. jak założyć

in biuro, kapitał, miasto, notariusz, umowa
prawo - książki
Oto krótki artykuł, w jakim w trzech punktach opiszę, co powinno się zrobić, by ustanowić spółkę z.o.o.. Założenie spółki z o.o. to proces, który może objąć parę tygodni, ale znacząco skróci się, jeśli skorzystamy z usług kancelarii prawniczych albo radcy prawnego.

Inwestowanie w obligacje

in emisja, emitent, kapitał, odsetki, Oprocentowanie, pieniądze
Notowania giełdowe
Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
Obligacje to jedne z akcji, które wypuszczane są do obiegu rynkowego w serii. W papierach wartościowych takich jak obligacje emitent, a więc osoba, która wypuszcza je na ogólny rynek zapowiada, że zostaje dłużnikiem obligatariusza a przez to zobowiązuje się do zrealizowania ustalonego świadczenia.