metal

Na czym polega odlewanie ciśnieniowe? W jakim przemyśle jest często używane?

in metal, proces, produkcja, Wnętrza
odlewnia
Wytwarzanie odlewów metalowych w postaci figurek czy przedmiotów do użytku codziennego jest rzeczą niezmiernie interesującą. Nie każdy wie jak taka proces wygląda oraz z czym się on wiąże. O co w związku z tym chodzi w odlewaniu ciśnieniowym oraz jakiego rodzaju metale są podczas tego typu zabiegu wykorzystywane?

Szekle to jedno z interesujących słów, które możesz dopisać do własnego słownika już w tej chwili

in człowiek, metal, sieci, urządzenie
góry izerskie
Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl
Każdy z nas niezaprzeczalnie nie raz miał sytuację w życiu, gdy potrzebował przyrząd, jakiego nawet nie sprostał nazwać. Często się przydarza, iż lansujemy sobie w głowie coś czego wydaje nam się, iż nie ma.

Co jest interesującym wyjściem dla ludzi, którzy robią dużo notatek?

in czas, dane, metal
loyaltyzen, programy lojanościowe
Wszyscy studenci powinni w czasie edukacji notować bardzo duże ilości danych. Postępując tak wykorzystują różnego rodzaju zeszyty lub notatniki. Dodatkowo co poniektórzy wykorzystują ponadto segregatory, żeby mieć możliwość w jednym miejscu skupić notatki odnoszące się do danej branży nauki.

Każdy z nas pragnie mieszkać w ładnych wnętrzach - nierzadko wydajemy duże pieniądze na piękny wygląd swojego mieszkania

in element, metal, pracy, projekt, stal
odbojnice gumowe
Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywistą rzeczą wydaje się być, że każdy woli mieszkać w pięknie zaprojektowanym mieszkaniu. Czujemy się wówczas naprawdę fajnie - mamy możliwość z ochotą odprężyć się po pracy i być dumni z designu naszych wnętrz.

Sposoby wykorzystania śrutu powstałego z drutu

in czyściwo, metal, ścierniwo
drut, metal
Autor: Ashley Van Haeften
Źródło: http://www.flickr.com
Proces wytwarzania lub utwardzania wyrobów oraz półfabrykatów wykonanych z metalu wymaga zastosowania dobrze dobranego śrutu technicznego.

Czy mamy w pobliżu skup złomu? - recykling to bardzo ważne założenie

in metal, środowisko, surowce
złom
Czy zaznaczymy jak dbać o otoczenie? Gdy nie pragniemy utonąć w odpadkach, które samodzielnie produkujemy, to musimy się zastanowić w jaki sposób się ich pozbywać, tak żeby okazało się to błyskawicznie i jednocześnie bezpiecznie dla środowiska. Kiedy przy okazji uda się utrzymać nietknięte surowce naturalne, to będzie jeszcze lepiej.

Początek drogi wytapiania metali. Od epoki brązu do dnia dzisiejszego i osiągnięć takich jak balustrady nierdzewne

in człowiek, metal, narzędzia
kowal robiący nierdzewne balustrady
Autor: Lennart Tange
Źródło: http://www.flickr.com
Inaugurację historii wykorzystywania metalu przez ludzi datuje się na rok 3400 p.n.e, otwierający erę brązu. Poprzedzająca ją era kamienia cechowała się jak sama nazwa sugeruje wykorzystywaniem prostych narzędzi z kamienia.

Kto może zostać spawaczem? Jakiego typu cechy powinien mieć spawacz? Czy jest to odpowiedni fach dla każdego?

in konstrukcje, metal, pracownicy, technikum
spawanie
Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Spawacz jest osobą, która spawa fragmenty wytworzone dajmy na to ze stali, żeliwa jak metali różnorakich. Stosujemy do tego elektryczne źródło energii cieplnej. Do najistotniejszych powinności osoby pracującej na takim stanowisku należy zaznajomienie się z elementami konstrukcji i przyszykowanie ich do spawania.