normy

Profesjonalne pomoc w zakresie wdrażania atestów ISO, propozycja skierowana do mikro, małych oraz średnich zakładów

in certyfikaty, ISO, jakość, normy
Certyfikat
Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Atesty ISO, to poświadczenia, potwierdzenia poręczające, że wyrób, produkcja lub usługa są tożsame z odpowiednim aktem prawnym lub normą prawną. Wytyczne iso zawierają pakiet żądań odnoszących się do systemu zarządzania wartością przedsiębiorstwa.

Jak trafić na polecanego radcę prawnego we Wrocławiu?

in kancelaria, normy, porady, specjalista
prawnik
Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy znamy się na prawie, ale wszyscy musimy pamiętać o tym, że funkcjonując w konkretnym świecie musimy stosować się do norm, które są obowiązujące. Najważniejsze, to próbować nie robić głupstw. Ważne by mieć umiar. Wtedy na pewno uda nam się nawet bez wielkiej znajomości prawa przeżyć życie w taki sposób, że nie będzie trzeba szukać radcy prawnego. Niestety często zdarza się tak, że radca prawny Wrocław jest poszukiwany w trybie na wczoraj.

Czym jest umowa o zakazie konkurencji oraz kiedy następuje przedawnienie zobowiązania podatkowego?

in normy, reguły, umowa, Zasady, zobowiązania
Umowa biznesowa
Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Umowa o zakazie konkurencji mówi o tym, iż pracownik nie zdoła wieść wobec chlebodawcy żadnej aktywności rywalizującej. Nie zdoła też z pewnością wykonywać pracy w ramach związku pracy dla podmiotu, jaki prowadzi taką samą aktywność. Pracownikowi należy się zadośćuczynienie za dochowanie zakazu. W Sieci możemy odkryć dużo wzorcowych umów o zakazie konkurencji oraz formularzy, z jakich możemy korzystać.

W jakiego typu okolicznościach stosuje się zapisy prawa cywilnego? O jakich sprawach pamiętać?

in normy, prawo cywilne, prawo pracy, sprawy
buty
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Prawo cywilne obejmuje zespół norm prawnych, jakie odpowiedzialne są za regulację stosunków między podmiotami prawa prywatnego. Właśnie to wyróżnia te normy prawa cywilnego, że uregulowane są stosunki pomiędzy autonomicznymi podmiotami, które samodzielnie kształtują relacje pomiędzy sobą.

Wzór przemysłowy. Do czego jest potrzebny

in normy, Urzędu Patentowego
ksiazki do prawa
niekiedy padają pytania czy jest różnica pomiędzy wzorem użytkowym a wzorem przemysłowym? Odpowiedź jest pozytywna, gdyż najprościej rzecz ujmując wzór użytkowy to patent, zaś wzór przemysłowy odnosi się do wyglądu produktu, a jednocześnie nie jest zależny od kwestii technicznych. Co jeszcze jest istotne?