odsetki

Standardowa męka czyli rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. O czym pamiętać i z czego korzystać?

in finanse, odsetki, opłata, urząd
podatki
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych obowiązków podatników jest złożenie zeznania podatkowego za zeszły okres rozliczeniowy. To, jaki formularz będzie właściwy, zależy od konkretnej formy opodatkowania. Najpopularniej wypełnianym drukiem jest znany wszystkim PIT 37. Niezłożenie omawianego zeznania podatkowego w ustawowym terminie, więc do 30 kwietnia roku kolejnego, wiąże się z popełnieniem wykroczenia skarbowego, za które mogą nas obciążyć karą pieniężną.

Jak mądrze oszczędzać z pomocą Twojego banku

in odsetki, oszczędności, pieniądze, prowizja, usługa, zysk
oszczędności
Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście skuteczne oszczędzanie swych pieniędzy niewątpliwie powinno być bardzo istotną kwestią dla dosłownie każdego dorosłego człowieka. W końcu właściwie jedynie dzięki temu możemy zrealizować dowolne swoje marzenia, na które w większości przypadków potrzebne są nam spore środki finansowe. Dodatkowo nie powinniśmy zapominać o tym, że przyszło nam teraz żyć w dość niestabilnych czasach, kiedy to rozmaite problemy finansowe nie należą niestety do rzadkości i raz na jakiś czas mogą dotykać dosłownie każdego z nas.

Inwestowanie w obligacje

in emisja, emitent, kapitał, odsetki, Oprocentowanie, pieniądze
Notowania giełdowe
Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
Obligacje to jedne z akcji, które wypuszczane są do obiegu rynkowego w serii. W papierach wartościowych takich jak obligacje emitent, a więc osoba, która wypuszcza je na ogólny rynek zapowiada, że zostaje dłużnikiem obligatariusza a przez to zobowiązuje się do zrealizowania ustalonego świadczenia.