patent

Ochranianie znaków typu towarowego - a więc, tekścik z rodzaju "co?", "w jaki sposób?" i "dlaczego?"

in błąd, czas, patent, sieci
droga
Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Usłyszawszy słówka "ochranianie znaku towarowego", pierwsza rzecz co przyłazi do głowy u sporo osób spośród nas to jakiegoś typu znaczek drogowy, który bywa obłożony tasiemkami policyjnymi, albo jakimś drucikiem kolczastym.

Czym jest rejestracja znaków towarowych, w jakim miejscu się ją robi oraz kto może w tym pomagać?

in artykuł, patent, znak
rejestracja znaków towarowych
Autor: Chuck Hagel
Źródło: http://www.flickr.com
Czy nie namyślasz się, jak w dzisiejszych dniach uporządkowana jest sprawa własności do niektórych własności intelektualnych? Dla przykładu z dowolnej strony otaczają nas wszelkie promocje, w których oferowane okazują się być towary za pomocą np. tzw. haseł promocyjnych.


Powinny zostać one proste, indywidualne i nietrudne do zapamiętania.

Znak towarowy jako własność przemysłowa sterowanego sklepu.

in patent, prawnicy, znak towarowy
prawo
Źródło: www.morguefile.com
Każdy któż prowadzi firmę i posiada znak towarowy to dzięki niemu jest poznawalny dla indywidualnego petenta. To znak towarowy odznacza artykuły od wszystkich innych dostępnych na rynku i jest nośnikiem rangi danego przedsiębiorstwa.

Dbajmy o swoje pomysły

in artykuł, patent
ksiazki do prawa
Każdy człowiek ma tam jakąś wizję na przeróżne kwestie, od czasu do czasu pragniemy się nimi dzielić z innymi, czasem pozostawiamy je tylko dla siebie, a niejednokrotnie jest tak, że rozmawiamy o tym w grupie przyjaciół. Nie mniej należy pamiętać, że chcąc się tymi spostrzeżeniami podzielić z znaczniejszym gronem, musimy zatroszczyć się o to, żeby wszyscy wiedzieli, że jest to nasza myśl oraz że nikt inny nie może się tu pod nas podszywać.

Patenty jako narzędzie na wypracowanie przewagi konkurencyjnej wśród przedsiębiorstw

in czas, finanse, patent, temat, urząd
grupa prawników
Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Ubieganie się o uzyskanie stosownego dla siebie patentu dość powszechnie kojarzy się nam jedynie z ludźmi, którzy dokonali jakiegokolwiek wiekopomnego odkrycia i chcieliby zagwarantować sobie do niego wyłączność. W praktyce jednak te rzeczy są wymagane w bardzo wielu rozmaitych sytuacjach, i wcale nie korzystają z nich wyłącznie wybitni wynalazcy. Bardzo często dochodzi chociażby do tego, że firma prowadząca działalność w danej branży wymyśla dla siebie unikalne rozwiązanie, niestosowane w żadnym innym miejscu.