podatek

Najlepszy serwis dla ludzi interesujących się prawem.

in informacje, ludzie, obowiązki, podatek, porady prawne, portal, prawo, Profesjonaliści
Wielu z nas jest zupełnymi laikami w kwestii prawa. Często nie jesteśmy świadomi, że łamiemy prawo albo nie jesteśmy świadomi przysługujących nam praw. Ludzie mają problemy z poprawnym wypełnieniem formularza PIT. Skutki braku wiedzy mogą się okazać bardzo nieprzyjemne. Na szczęście w internecie jest wiele portali oferujących darmowe porady prawne. Jednym z nich jest serwis online. Każdy znajdzie tam ustawy prawne z wielu dziedzin.

1 procent dla różnorodnych organizacji pożytku powszechnego

in działalność, opp, podatek
stos monet
Autor: Vicky Hugheston
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje sposobność oddania jednego procentu na rzecz różnorodnych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez niesłychanie długi czas oraz bezsprzecznie należałoby korzystać z tej możliwości. Na sam początek powinno się jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co dokładnie znaczy to pojęcie.

Czym to jest płaca brutto, przychód i jakie są składki zus a także co trzeba wiedzieć o przepisach prawa pracy?

in CIT, działalność, podatek
zgłoszenie do zus
Autor: Joel Bombardier
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to czy jesteś pracownikiem czy pracodawcą należy zapoznać się z normami prawa pracy. Warto wiedzieć na jakich zasadach się wykonuje pracę, i jak obliczyć swoje wynagrodzenie.
Wynagrodzenie wykazane w umowie o pracę to wynagrodzenie brutto, czyli płaca brutto. Kwota ta jest natomiast bazą naliczania podatku dochodowego a także składki na ubezpieczenie społeczne. Po ich naliczeniu pozostaje nam do wykorzystania wynagrodzenie netto, czyli pieniądze, które to wpływają na konto pracownika.

Które usługi są zwolnione z VAT, czym są koszty przychodu oraz do czego służy kalkulator VAT

in cena, podatek, Przychód, usługi
VAT
Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj możemy wyróżnić multum usług, czynności, towarów i usług, które są zwolnione z VAT. Niezależnie od tego kto je wykonuje oraz w jakich okolicznościach, zawsze są one zwolnione od podatku. Należą do nich przykładowo usługi powszechnej telewizji oraz radia, usługi w zakresie edukacji, usługi proponowane poprzez pocztę państwową, a także usługi, które są połączone z rekreacją, sportem oraz kulturą.

Składka na ubezpieczenie zdrowia

in dane, działalność, ochrona, podatek, prawo
dane osobowe
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Administrator danych personalnych ma prawo powierzyć ich przetwarzanie drugiemu podmiotowi w zakresie i celu, do jakiego sam jest uprawniony. Nie jest do tego zasadna zgoda osoby, której dane tyczą się.

Cenne rady odnośnie PIT za 2013 rok.

in Aplikacja, fachowcy, informacji, Internet, online, podatek, Podatnik
Rozliczenie podatku PIT
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku roku dwa tysiące czternastego każdy podatnik jest zobowiązany do złożenia oświadczenia podatkowego za rok ubiegły. Chcemy przypomnieć, że rozliczenie PIT za 2013 może być dla Państwa niebywale proste a też prędkie jeżeli zostanie to zrobione online.

Jeśli tylko zaczyna się nowy okres 12 miesięcy, w telewizji coraz częściej mówi się o podsumowaniu zeszłego okresu podatkowego.

in PIT, podatek
Rozliczenia online
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
A można to zdziałać jedynie przez rozliczenie swoich przychodów w postaci zeznania podatkowego. Wiele ludzi pracujących tylko na umowę o pracę, z takimi zeznaniami nie mają żadnego problemu. Jednak problemy pojawiają się w chwili, gdy umowy o pracę mieszają się z traktatami cywilnoprawnymi.

Wypełnienie deklaracji podatkowej PIT w ostatnim momencie

in podatek, rozliczenie podatku 2015, Urząd Skarbowy
rachunki
Na rozliczenie podatku 2015 jest dokładnie określony czas, którego nie można przekroczyć, jeżeli nie chcemy narazić się na karę. Są jednak osoby, które z przyczyn osobistych, przeoczenia albo standardowego uzupełniania wszystkiego na ostatnią chwilę, ledwo wyrabiają się przed konkretną datą. O czym trzeba pamiętać, jeśli i my robimy to w pośpiechu?

Trafne zdefiniowanie rodzaju czynionej pracy

in podatek, prawo, umowa
praca przy komputerze
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Każda osoba przyjmująca się do pracy otrzymuje umowę o pracę. Umowę o pracę zawiera się na czas nieokreślony, na czas wyznaczony, bądź na okres wykonania wskazanej pracy. Jakakolwiek z nich może być poprzedzona umową na okres próby.

Odprowadzane podatków - szybko i prosto!

in deklaracja, finanse, podatek
pity-2016-obrazek
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczanie się z konkretnymi urzędami stanowi zmorę wielu osób. Nie lubimy uzupełniać dokumentów, sięgać po skomplikowane rozliczenia i podróżować od jednego urzędnika do drugiego, by załatwić istotne sprawy. W dzisiejszych czasach wielu z tych niedogodności możemy łatwo uniknąć, wystarczy jedynie skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam przygotować rozliczenie PIT 2015 szybko i wygodnie.