programista

Rozmaite zawody wiążące się z technologią informacyjną i ich zadania

in IT, programista, programowanie, programy
laptop
Autor: Times Square PR
Źródło: Times Square PR
Obecnie komputery mają bardzo ważną funkcję. Wielu ludzi nawet nie potrafi sobie wyobrazić dia codziennego bez wykorzystywania komputerów w miejscu zamieszkania i w pracy. Technologia wiążąca się z tymi urządzeniami i siecią przez długi czas ulegała dynamicznemu rozwojowi. Wraz z tą ewolucją pojawiła się również konieczność stworzenia profesji związanych z tym właśnie zakresem.

Wielu absolwentów szkół średnich każdego roku rozmyśla, jaki kierunek studiów będzie dla niego najlepszy

in korzyści, programista, życie, zyski
praca programista
Autor: Antonin
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne że każdy z nich bierze pod rozwagę również profity pieniężne, jakie będzie w stanie osiągnąć pracując w późniejszym czasie w wybranym przez siebie zawodzie.

Praca testera oprogramowania

in praca, program, programista, tester, Tester oprogramowania, wiedza
Praca przed komputerem
Autor: JZO,
Źródło: JZO,
Obecnie powstaje coraz więcej nowych zawodów i profesji. Czasami odbywa się to kosztem stanowisk wymierających. Najczęściej te nowe profesje związane są z pojawianiem się nowych technologii. Obecnie natomiast najważniejszą rolę odgrywa sprzęt komputerowy i wszystkie inne aspekty z tym powiązane. Powstaje więc dużo etatów w branży technologii informacyjnej takich jak na przykład stanowisko programisty. Pośród nich jest parę szczególnie godnych zainteresowania. Należy do nich tester oprogramowania komputerowego.