przepisy

Poprawki w Prawie Budowlanym.

in budowa, budynki, prawo, projektu, przepisy
Prawo
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Rząd usiłuje już od dłuższego czasu przekształcić czy też uprościć ustawę Prawo Budowlane, ponieważ dzisiaj przesadna liczba czynności powiązanych z procesembudowlanym przeciąga powstawanie inwestycji. Być może nowe przepisy wejdą w życie na początku 2014 roku.

Nie zapominaj o przepisach, gdy myślisz o budowie domu

in budownictwo, budynek, inwestycje, mieszkanie, pozwolenie, prawo, przepisy
Każdy z nas na pewnym etapie życia dochodzi do wniosku, że dobrze byłoby mieć własne mieszkanie a może nawet dom. Gdy już podejmiemy decyzję zaczynamy zawiły proces kupowania lub stawiania domu. Sporo ludzi obecnie decyduje się na kupno mieszkania od dewelopera. Niezależnie od tego czy kupujemy czy budujemy dom powinniśmy zapoznać się z przepisami, które regulują tę działkę.

Jak zrozumieć różnorodne prawne sprawy i zastosować je do swojego życia?

in konsultacja, przepisy
Umowa
Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Cały nasz świat wsparty jest na różnorodnych umowach, deklaracjach, zdefiniowanych postanowieniach, dzięki jakim realne jest funkcjonowanie pewnego porządku społecznego oraz prawnego. To dzięki takim działaniom dość prosto odnaleźć się w gąszczu różnych przepisów, kiedy dochodzi do tego typu sytuacji, typu sprawa rozwodowa czy rezygnacja z pracy. Oczywiście, sprawa takiego typu ma drugie dno, gdyż przecież definiowane czegoś jako “gąszcz przepisów” odnosi się często do samego systemu, jaki jest - delikatnie mówiąc - dość trudny do zrozumienia.

Rada prawnika – w jakiej chwili może Ci się przydać?

in pomoc, prawo, przedsiębiorca, przepisy
prawnicy
Autor: Sally T. Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Pomoc prawna – w jakimś momencie życia może się ona przydać każdemu z nas. Być może wydaje Ci się, iż Ciebie na pewno nie będzie to nigdy dotyczyło. Jesteś w końcu prawym obywatelem, który nie ma zamiaru łamać żadnych norm lub zadzierać z prawem. Jednakże z pomocy prawników korzystają nie jedynie przestępcy. Może być ona konieczna nawet w zwyczajnym codziennym życiu. W końcu wszyscy zawieramy różnorakie umowy, kupujemy oraz sprzedajemy wszelkie przedmioty, mieszkania, domy, działki.

Co można zrobić, jeżeli występują problemy natury prawnej? Jak działać? Z jakiego typu pomocy skorzystać?

in kłopoty, moc, przepisy, temat
porady
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Występują tego rodzaju sytuacje w życiu, kiedy konieczna jest pomoc osoby, która nas rozumie oraz jest w stanie nas wesprzeć. To momenty, kiedy nie wiemy, co robić i osoba nam bliska jest dla nas oparciem.

Usługi świadczone w kancelarii prawniczej

in akty prawne, kancelarie, prawnik, przepisy
prawnik
Autor: Charles Kremenak
Źródło: http://www.flickr.com
Prawnicy są w Polsce profesją obdarzaną znacznym szacunkiem. Wynika to przykładowo ze wiedzy o tym, że ludzie ci posiadają bardzo dużą wiedzę nabytą w toku wieloletnich studiów.

Z jakiego powodu obsługa z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jest tak istotna zarówno dla pracodawcy jak i dla członka personelu?

in miasto, olej, praca, przepisy
odkurzacz
Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com
Jednogłośnie z obowiązującymi właśnie nakazami każdy właściciel firmy, który zatrudnia swych członków personelu musi wywiązywać się z mnóstwa różnorodnych czynności. Cząstka z nich dotyczy tak zwanych przepisów BHP, które posiadają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu zatrudnienia.

Wykorzystywanie przeróżnych materiałów papierniczych.

in artykuły, materiał, przepisy
obiad
Autor: Ruth Hartnup
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo komputeryzacji w każdym biurze, na co dzień użytkuje się wiele rozmaitych materiałów papierniczych. Papier do drukarek, segregatory, bądź druki księgowe, to artykuły wykorzystywane w dużych ilościach każdego dnia.


Odpowiednie przepisy zmuszają pracodawcę prowadzenie rozmaitej dokumentacji w formie papierowej, toteż stosuje się wiele skoroszytów i segregatorów do przechowywania takich dokumentów.

Normy bezpieczeństwa i higieny pracy wpływające wprost na to, w jaki sposób prosperuje dane przedsiębiorstwo.

in przepisy, reguły, rozeznanie, Zasady
bhp
Autor: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktokolwiek chce mieć pewność a propo tego, że w jego przedsiębiorstwie wszystko działa jak należy to najpierw musi skoncentrować się na tym, aby sprawdzać, czy pracownicy znają bardzo dobrze wszystkie przepisy odnoszące się do bezpieczeństwa i higieny pracy. Będą oni mogli w skutek tego sprawnie wykonywać nałożone na nich zadania pracownicze. W dodatku, przepisy bhp oddziałujące wprost na to, w jaki sposób prosperuje konkretne przedsiębiorstwo muszą zostać im szczegółowo przedstawione, przykładowo w trakcie generalnego szkolenia dla wszystkich pracowników.

Jak można rozumieć niektóre przepisy, jakie mają zastosowanie w temacie zamówień publicznych?

in oferty, przepisy, SPECYFIKACJA, standardy, zapisy
kancelaria
Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Zamówienia publiczne muszą być wykonywane w zgodzie z panującymi regułami. Odnosi się to również do przepisów, które dotyczą spraw społecznych jak i ochrony zdrowia. Jeżeli instytucja zamawiająca chce, aby wykonawca spełniał również dodatkowe cele to bez problemu można zastosować klauzule dotyczące wykonania zamówienia.