studenci

Studiowanie na Dolnym Śląsku

in Informatyka, miasto, programowanie, studenci, studia, szkoły, Wrocław
książki
Autor: ricoeurian
Źródło: http://www.flickr.com
Przychodzi taki moment w naszym życiu, kiedy każdy zastanawia się, jakie miasto miałby wybrać aby zacząć w nim naukę. Studia Wrocław? Katowice? Dzisiaj skupmy się na tym pierwszym mieście.

Który kierunek studiów jest aktualnie niezwykle ceniony w naszym kraju?

in rok, studenci, system
finanse
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiesz, który kierunek szkoły wyższej jest teraz jednym z najbardziej popularnych? Dotyczy on bardzo prestiżowego w naszym kraju zawodu - prawnika. Należy jednak wspomnieć, że to bardzo skomplikowana dziedzina nauki, dlatego dzieli się na swoje specjalizacje.

Co uczynić po szkole wyższej? Postępować według rodziców czy własnego instynktu? Z czym zmagają się młodzi ludzie?

in bezpieczeństwo, biznesmen, nauka, studenci
Pomoc prawna
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Egzystencja stawia przed tobą wiele wyzwań, lecz nie tylko ono. Wraz z nim przedstawiają Ci je rodzice, a może nawet dziadkowie. Kończąc dany etap szkoły musisz coś wybrać, musisz określić swoją drogę do kariery. A co jeżeli jeszcze jej nie znasz i nie wiesz co z życiem uczynić?

Zawód komornik, czyli egzekutor paragrafów

in aplikacji, część, duża, opinie, opinii, otoczenie, pracy, sprawy, stres, studenci, system, terenie, życia, złotych
Zawód komornik
Zawód komornika ma dwa oblicza. Wydźwięki społeczne o tej „pościgowej” profesji od zawsze są traktowane społecznie jako nieprzychylne. Wkroczenie komornika podczas pracy oznacza spotkanie się z wyrokiem, co w ostatecznym rozrachunku równa się problemom z prawem wobec instytucji urzędowej. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o tym prawniczo-terenowym zawodzie?

Jak dostać odpowiednie zatrudnienie?

in dyplom, języki, kariera, kurs, nauka, praca, studenci
Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
Wszyscy doskonale wiemy, jak ciężko w naszych czasach dostać dobrą posadę. W związku z szalejącym gospodarki, mnóstwo zakładów decyduje się na cięcie etatów. To znaczy, że młodzi absolwenci, którzy dopiero co zdobyli tytuł magistra, nie mają szans na stałe zatrudnienie. Okazuje się, nawet ukończenie prestiżowej uczelni nie może nam zagwarantować znalezienia intratnej posady. Absolwenci są zdruzgotani.

Jakim ludziom są w stanie dać pomoc kancelarie radcowskie i prawnicy?

in biura, firmy, prawo, Przedsiębiorstwa, Sejm, Senat, studenci, władza
prawo
Źródło: www.morguefile.com
Od czasów Cesarstwa Rzymskiego, którego zestaw przepisów prawnych studiują także obecnie wszyscy studenci prawa, wiele się zmieniło, choć założenie jest to samo. Ludzkie działanie kierowane jest przepisami, jakie wymyśla i dyktuje władza ustawodawcza – parlament. Konieczność istnienia prawa w takiej formie, jaka zdaje się przeciętnemu Polakowi jasna, jest dość filozoficzna i odrobinę, można by rzec, wewnętrznie niezgodna. Z jakiego powodu? Otóż prawo jest dyktowane w celu, by każdy go przestrzegał, teoretycznie więc każdy człowiek musi pamiętać wszystkie funkcjonujące przepisy prawne. Fizycznie nie jest to jednak wykonalne – ta ogromna ilość tekstu jest niemożliwa do zapamiętania nawet przez osoby, jakie wiele lat trawią na studiowanie prawa, nawet przez mistrzów mnemotechniki. Tak czy inaczej, przepisów trzeba przestrzegać.