umowa

Odeszły czasy, gdy opinie o jakiejś firmie krążyły z ust do ust

in Internet, rynek, umowa
Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Co robi właściwie notariusz Wrocław? Odpowiedź jest łatwa. Jeżeli potrzebujesz spisać umowę, sformułować spółkę z.o.o. lub inną firmę, uprawomocnić ostatnią wolę czy sporządzić dokumenty notarialne, to właśnie do niego powinieneś się udać. W większych miastach, takich jak Wrocław, kancelarii notarialnych funkcjonuje na pęczki. Jak się nie zgubić w obfitości ofert i wybrać najlepszego specjalistę? Rozwiązanie przeczytasz poniżej.

Co jest ważne gdy chodzi o przygotowanie regulaminu sklepu online? O jakich rzeczach nie można zapominać?

in dokument, termin, umowa
regulamin
Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kto zakłada sklep w internecie musi wiedzieć, że powinien on mieć regulamin. Jednak ogromnie ważne jest by taki dokument nie miał błędów. Chodzi oczywiście o zaufanie ewentualnych klientów, lecz również o całkiem spore finansowe kary, które nakładane są na firmy, w jakich regulaminie znajdowane są poważne błędy.

Klauzule niedozwolone, regulamin sklepu internetowego - O czym musisz pamiętać? - odpowiedzi na najważniejsze pytania

in Regulamin, reklamacje, umowa
plac zabaw
Autor: LEGI
Źródło: www.legi-polska.pl
Od czasu do czasu przeczytamy któryś regulamin, czy to, kiedy postanawiamy wziąć udział w jakimś konkursie, czy też, gdy kupujemy coś w sklepie internetowym. Ale w większości wszystkie punkty tych regulaminów są dla nas niezbyt jasne. A niektóre firmy na tym korzystają. My wyrażamy zgodę na przyjęcie tego, co przewiduje regulamin, przez kliknięcie, że się z nim zapoznaliśmy.

Prawnicze studia w naszej ojczyźnie. Czy należy się na nie decydować?

in czas, nauka, rzeczy, umowa
prawo
Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com
Prawnicze studia pozostają od wielu lat jednym z najentuzjastyczniej wybieranych kierunków studiów. Posiadanie takiego fachu zdaje się dawać pewność w poszukiwaniach swojego miejsca na rynku pracy.

Jak szybko sprzedać auto?

in Internet, komis, korozja, pojazd, umowa
Samochody
Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Prędzej czy później wielu z nas stanie przed trudnym wyborem sprzedaży oraz zakupu auta. Jest dużo dróg na sprzedaż samochodu. Kilkoma z wielu są aukcje internetowe, komisy czy giełdy samochodowe. Aczkolwiek niekiedy zdarzają się takie przypadki, że klasyczne sposoby nie gwarantują właściwego wyniku.

Nadzorowanie sprzedaży online i przywileje nabywcy

in dokument, Kodeks cywilny, umowa
regulamin
Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli myślimy o otwarciu sklepu internetowego, powinno się mieć na uwadze dwie bardzo istotnie kwestie: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Pierwszy dokument możemy napisać sami, albo powierzyć to zadanie fachowcowi obeznanego w dziedzinie ecommerce.

Duże firmy w dzisiejszych czasach często obracają ogromnymi pieniędzmi i z tego powodu powinny być zabezpieczone

in adwokata, księgowa, spory, umowa, urzędu skarbowego
kancelaria adwokacka
Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Nieistotne czy jesteśmy spółką, która stawia kolejne biurowce czy dystrybuuje odżywki - jeśli zarządzamy sporym kapitałem, to musimy na stałe mieć podpisaną umowę z fachowym adwokatem.


Najczęściej nie myślimy o takich sprawach, jak akty notarialne albo jakieś wezwania do sądu.

adwokat prawny Wrocław

in praca, Sąd, umowa
Książki prawnicze
Autor: Brian Holland
Źródło: http://www.flickr.com
Reguły czynienia zajęcia radcy prawnego modyfikuje ustawa. Zgodnie z definicją zawartą w ustawie wykonywanie zajęcia radcy prawnego polega na świadczeniu pomocy ustawodawczej. Aczkolwiek radca prawny nie może występować jako obrońca w przypadkach karnych i karnoskarbowych.

Radca prawny Wrocław jest w stanie udzielać wskazówek, sporządzać werdykty, opracowywać plany czynności prawnych, a dodatkowo występować przed sądami i urzędami. Do niedawna radcowie prawni nie zdołali występować także w tematach rodzinnych. Dziś się to odmieniło i od 2007 r. otwarto radcom prawnym furtkę do poprowadzenia takiego typu przypadków.

Wyczekane zakupy nie zawsze kończą się przyjemnie. Warto zapoznać się ze swoimi prawami, by zapobiec przykrym doświadczeniom.

in reklamacje, Sąd, umowa, zakupy
Regulamin, dokument
Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
Następny miesiąc, kolejna wypłata. Przyszedł więc moment, by wybrać się na wymarzone zakupy. Miejmy nadzieję, iż sfinalizują się szczęśliwie i bez większych problemów konsumenckich. Nic tak nie niszczy naszej radości jak szybka reklamacja, czy niepełna zgodność towaru z opisem, w przypadku zakupów na dystans.

Z jakiego powodu warto jest zatrudnić spółkę, która działa i dla której prawo gospodarcze i handlowe nie ma sekretów?

in interes, spółki, sprawa, umowa
pełnomocnik
Autor: Núria
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, bez wyjątku, biznesmen winien rozumować się na wielu sprawach. I naturalnie powinien także posiadać tzw. smykałkę do wykonywania interesów. Innymi słowami winien być niejako chodzącą encyklopedią jednogłośnie z wyrażeniem które mówi, że czego się dowiesz, to Twoje.


Wszakże nie można naturalnie znać się na wszystkim.