urząd

Wycenianie nieruchomości, przeciwko rzeczoznawca - a więc, co posiada pierwsze do kolejnego w mieście Kraków

in cena, ceny, interes, nieruchomości, urząd
banku
Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego typu nieruchomości podlegają wycenianiu oraz po co? Kim bywa rzeczoznawca i czym się opiekuje? Jakiego typu istnieją alternatywy rzeczoznawców? To wszystko oraz jeszcze więcej znajdziesz w środku naszego nowego felietonu!


Wycenianiu nieruchomości podlegają takiego typu rzeczy jak choćby nieruchomości lokalowe, gruntowe, zabudowane albo budynkowe, w których to wyszczególniamy domki, mieszkanka, działeczki i budynki.

Nowoczesne kupowanie to w dzisiejszych czasach podstawa. Jakie mamy najlepsze narzędzia do tego celu?

in administracja, firma, podpis elektroniczny, przedsiębiorstwo, Unia Europejska, urząd, usługa
Zakupy online
Autor: Highways England
Źródło: http://www.flickr.com
E-procurement, hasło dla wielu ludzi obcobrzmiące, to zwykłe zakupy załatwiane drogą elektroniczną. Taką nowoczesną formę składania zamówień spotkać można nie tylko w przypadku firm. Korzystają z niej również w administracji publicznej. Co prawda, wprowadzanie tego systemu zachodzi powoli, to ma to tyle plusów, iż opłaca się dowiedzieć, o co w tym chodzi. To idealne rozwiązanie dla osób, dla których ważne są mniejsze koszty zakupu, a jednocześnie szybsza obsługa i mniejsze zaangażowanie personelu w obsługę transakcji.

Prawo w różnych postaciach? W jakiego typu dziedzinach może być wykorzystane?

in prawo, Sąd, urząd, usługi, wyrok
prawo
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Prawo to zespół zasad postępowania, które przestrzegane są na konkretnym terytorium. To prawo ustalane jest przez, człowieka, dlatego też stanowi jakoby fakt społeczny, a jego głównym celem jest chronienie dobra ogółu nad dobrem jednostki. Z tego typu normami mamy do czynienia na co dzień.W większy miejscowościach znaleźć możemy sporo takich miejsc, przykładowo kancelaria radcy prawnego Warszawa. Jest to człowiek, który świadczy pomoc prawną dla podmiotów gospodarczych, jednostek organizacyjnych jak i osób fizycznych.

W jaki sposób cudzoziemiec może zamieszkać w Polsce na dłużej? Jak można dostać kartę pobytu?

in cudzoziemcy, dokument, urząd
dokumenty
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Sporo obcokrajowców zastanawia się, w jaki sposób dostać kartę pobytu w Polsce? Dzieje się tak, gdy pozytywnie zostanie zakończona postępowanie, po wydaniu decyzji administracyjnej. Karta pobytu w Polsce jest dość ważnym dokumentem, dzięki takiej karcie każdemu cudzoziemcowi przysługują pewne przywileje. Jak wygląda procedura uzyskania takiej karty?

Szkolenia Bezpieczeństwa i Higieny Pracy mogłyby również odbywać się w języku angielskim dla cudzoziemców nie znających polskiego

in metody, pracownicy, PRacownik, sprzęt, urząd
CV
Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś wiele spółek zatrudnia osoby pochodzące z różnych krajów. Powinny oni tak jak wszyscy pracownicy przebyć obowiązkowe szkolenie BHP. Na szczęście dziś to nie jest wcale problem, bo specjalistów w takiej dziedzinie prowadzących lekcje w języku angielskim jest bardzo dużo.

PIT i sposoby na jego złożenie

in podpis elektroniczny, urząd, urzędnik
wypełnianie PIT przez internet
Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym roku podatnicy podatkowi są zobowiązani do złożenia rozliczenia podatkowego. Pit 2016 można dostarczyć do Urzędu Skarbowego na trzy sposoby. Zorientuj się czy znasz je wszystkie oraz wybierz drogę rozliczenia szczególnie ci pasującą.

Standardowa męka czyli rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. O czym pamiętać i z czego korzystać?

in finanse, odsetki, opłata, urząd
podatki
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych obowiązków podatników jest złożenie zeznania podatkowego za zeszły okres rozliczeniowy. To, jaki formularz będzie właściwy, zależy od konkretnej formy opodatkowania. Najpopularniej wypełnianym drukiem jest znany wszystkim PIT 37. Niezłożenie omawianego zeznania podatkowego w ustawowym terminie, więc do 30 kwietnia roku kolejnego, wiąże się z popełnieniem wykroczenia skarbowego, za które mogą nas obciążyć karą pieniężną.

Darowizna bez podatku oraz zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS - czym jest?

in dokument, opłaty, płatnik, urząd
podatki
Źródło: pixabay.com
Darowizna dla familii czy też bliskich to coś, na co aktualnie decyduje się coraz więcej jednostek. Niemniej, aby poświęcić darowiznę, trzeba wiedzieć, jakim sposobem to uczynić i jakich przepisów powinno się przestrzegać. Wskazane jest również dowiedzieć się, jak wolno poświęcić darowiznę bez płacenia podatku. Darowizna bez podatku musi zostać wykonana w zerowej grupie podatkowej, niemniej jednak należy sprawdzić, czy osoba, jakiej chcemy poświęcić darowiznę, do tej grupy przylega.

Notariusze nadal mają wielu klientów

in instytucja, prawo, rynek, Testament, urząd
prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Jeżeli kupujemy dom, nie ma znaczenia czy nowe, czy może z rynku wtórnego, to musimy mieć wszelkie prawa do jego posiadania, zamieszkania oraz dysponowania nim. Przez to właśnie jak najszybciej musimy skontaktować się z notariuszem, bo jedynie on będzie mógł wszystko zrobić w taki sposób, byśmy w krótkim okresie mieli szansę dostać pisma potwierdzające naszą własność, a co się z tym wiąże, abyśmy mieli szansę mieć gwarancję, że nikt inny nie będzie mógł sobie rościć prawa do tego mieszkania.

Rozliczanie zeznań podatkowych poprzez Net jest bardzo powszechne

in czasu, fiskus, online, urząd
firma
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczanie zeznania podatkowego przez Net ma bardzo wiele plusów. Jest to metoda raczej przyjemna oraz pozwala uniknąć wielu błędów, które z reguły robimy, uzupełniając pit klasycznie.