wniosek

Każdy z nas powinien odpowiednio przyłożyć się do obowiązków obywatelskich i gdy trzeba załatwić kilka urzędowych spraw

in plan, prawo, problemy, urzędnik, wniosek
koszty
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety rzeczywistość, w jakiej żyjemy, wielokrotnie odbiega mocno od naszych życzeń, a to powoduje, że zamiast ciągle cieszyć się życiem, bardzo często musimy zagryźć wargi i iść przez życie z prawdziwym uporem. Dlaczego to wszystko musi brzmieć tak mrocznie i bez większej nadziei? Okazuje się, że dla wielu ludzi wszystko to, co związane z urzędami kojarzy się na ogół negatywnie.

MDM - państwowy projekt z pomocą na kupno mieszkania

in kredyt, mieszkanie, program, wniosek
mieszkanie
Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Nabycie mieszkania niewątpliwie jest związane z wysokim nakładem skarbowym. Najczęściej, żeby kupić mieszkanie musimy wziąć kredyt, jednak nawet w wypadku kredytu wypada posiadać co najmniej 10 procent dofinansowania własnego. W przeciwnym przypadku nawet nie ma sensu starać się o kredyt, albowiem żaden bank nam go nie udzieli. Jeżeli pragniemy kupić mieszkanie, przykładowo za 200 tysięcy złotych, to wysokość 10cio procentowego dofinansowania wyniesie 20 tysięcy złotych.

Przyzwolenia na pobyt trwały na terenie Polski - co powinno się wiedzieć na ten temat?

in cudzoziemcy, obcokrajowcy, polska, wniosek
prace ziemne
Autor: Ben Nolan
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc pozyskać zezwolenie na pobyt stały w Polsce, bezsprzecznie wypada dobrze zrozumieć ten temat oraz dowiedzieć się, kto zdoła dostać takie zezwolenie. Do zdobycia zezwolenia na pobyt niezmienny w Polsce upełnomocnieni są obcokrajowcy, jacy są osobami pochodzenia polskiego oraz przewidują osiedlić się w Polsce na zawsze.

Jak przyszykować zarzuty od nakazu zapłaty?

in decyzja, grzywna, rozpatrzenie, wniosek
prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Od zdania sądu możemy się odwołać
Od czasu do czasu jesteśmy uwikłani w takie kwestie, że zdania na temat tego co musimy robić, podjąć musi sąd. To on sprawdza wszystkie argumenty jednej i drugiej strony, a potem zdecyduje co musimy robić, a co więcej wyznacza jeszcze czas, w którym to jego postanowienie musi zostać robione. Na szczęście jak się okazuje, zawsze mamy szansę spróbować odwołać się od jego orzeczenia i postarać się zrobić wszystko, aby pokazać, dlaczego się z nią nie zgadzamy i dlaczego czujemy się przez nią pokrzywdzeni.

Dowód dla dziecka, dotacje unijne i rozliczenie PIT - ważkie informacje

in rodzice, trudności, wniosek
dziecko
Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem rodzice wyrabiają dowód dla swojego dziecka, mimo, że jest ono jeszcze niepełnoletnie. Jednak dowód dla dziecka może okazać się niesłychanie użyteczny. Jeśli przewidujecie rodzinne wakacje, przykładowo za granicę i macie niepełnoletnie dzieci, wówczas dowód dla dziecka zdoła okazać się konieczny.

Kwestie służbowe a także osobiste, jakie należy zgłaszać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

in Przedsiębiorcy, wniosek, Zakład Ubezpieczeń Społecznych
biurokracja
Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, która kiedykolwiek miała jakieś problemy z uwagi na zaniechanie spraw powiązanych z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych na pewno już w tej chwili wyjątkowo dobrze orientuje się w tym, iż nie może o czymś nie wiedzieć, ponieważ może to potem negatywnie zaważyć na jej funkcjonowaniu. A jest to w rzeczy samej nazbyt ważne, by nie narazić się na określone konsekwencje.