Zasady

Co zrobić, gdy chcesz sprzedać swój biznes?

in biznes, dom, spółka, Zasady
wycena przedsiębiorstwa
Autor: Reuben Strayer
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukuję inwestora - w prasie a także na portalach internetowych spotkać można cały szereg tego rodzaju anonsów.

Czym jest umowa o zakazie konkurencji oraz kiedy następuje przedawnienie zobowiązania podatkowego?

in normy, reguły, umowa, Zasady, zobowiązania
Umowa biznesowa
Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Umowa o zakazie konkurencji mówi o tym, iż pracownik nie zdoła wieść wobec chlebodawcy żadnej aktywności rywalizującej. Nie zdoła też z pewnością wykonywać pracy w ramach związku pracy dla podmiotu, jaki prowadzi taką samą aktywność. Pracownikowi należy się zadośćuczynienie za dochowanie zakazu. W Sieci możemy odkryć dużo wzorcowych umów o zakazie konkurencji oraz formularzy, z jakich możemy korzystać.

Normy bezpieczeństwa i higieny pracy wpływające wprost na to, w jaki sposób prosperuje dane przedsiębiorstwo.

in przepisy, reguły, rozeznanie, Zasady
bhp
Autor: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktokolwiek chce mieć pewność a propo tego, że w jego przedsiębiorstwie wszystko działa jak należy to najpierw musi skoncentrować się na tym, aby sprawdzać, czy pracownicy znają bardzo dobrze wszystkie przepisy odnoszące się do bezpieczeństwa i higieny pracy. Będą oni mogli w skutek tego sprawnie wykonywać nałożone na nich zadania pracownicze. W dodatku, przepisy bhp oddziałujące wprost na to, w jaki sposób prosperuje konkretne przedsiębiorstwo muszą zostać im szczegółowo przedstawione, przykładowo w trakcie generalnego szkolenia dla wszystkich pracowników.

Przestrzeganie spraw połączonych ze spłatą kredytów.

in banki, finansowe, kredyt, kredytów, pieniędzy, pożyczkę, pożyczki, Zasady
windykacja należności
Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Przestrzeganie spraw połączonych ze regulowaniem kredytów jest tym, czego musi przestrzegać każdy bez wyjątku odpowiedzialny człowiek, jaki zadecydował na kredyt albo pożyczkę. Nie ma bowiem mowy o okoliczności, w której ktokolwiek brałby na siebie jakieś zobowiązania pieniężne i nie był następnie w stanie w jakikolwiek sposób ich spłacić. Warto wiedzieć, iż kiedy podpisze się umowę o kredyt z kredytodawcą to zobowiązanym się jest szczególnie pilnować tego, by uregulować ją terminowo.

Do kogo udać się z kłopotami prawnymi?

in firmy, oskarżony, pieniądze, pomoc, prawa, prawnik, prawo, Przepis, przepisy, Radca, sprawy, Zasady
E-biznes, internet
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Prawo dotyczy nas wszystkich. Prawo jest niestety na tyle złożonym zbiorem zasad, że trudno jest oczekiwać, że każdy obywatel będzie znał każdy przepis, choć, przynajmniej teoretycznie, ma taki obowiązek. Na szczęście nie musimy być skazani na tkwienie wśród dziesiątków ksiąg i paragrafów.