8 rzeczy o urządzaniu baru

Na chwilę obecną marzeniem wielu ludzi jest prowadzenie własnej restauracji. W ostatnim czasie pragnienie to niejednokrotnie podsycają modne programy kulinarne oraz te na temat prowadzenia własnego lokalu. Wielu ludziom prowadzenie tego rodzaju biznesu jawi się jako zajęcie bardzo rentowne, a przy tym atrakcyjne. W pierwszej kolejności jednak należy mieć na uwadze to, że zarządzanie restauracją nie jest taką bezproblemową pracą, jak niektórym się wydaje. Wymaga od posiadaczy restauracji wielkiej dozy samozaparcia i ambicji w tym celu chociażby, aby przetrwać najgorsze pierwsze chwile i aby stworzyć plan późniejszego funkcjonowania i rozwoju.
karta menu
Autor: Jennifer Silverman
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotne jest, aby starannie zaplanować charakter restauracji (odsyłam do tej strony na decorest.pl). Na przykład restauracje we włoskim stylu są bardzo lubiane i występują często. Warto więc opracować coś szczególnego, co przyciągnie klientów. Później trzeba zaplanować wygląd wnętrza. Do urządzania pomieszczeń natomiast potrzeba wielu rozmaitych elementów, w dużym stopniu są to elementy dekoracyjne, przykładowo eleganckie karty menu restauracji.

Zasadnicze wyposażenieNie ulega wątpliwości, że głównymi elementami wystroju każdego lokalu gastronomicznego są starannie dopasowane elementy umeblowania. Dzięki nim goście restauracji mają gdzie usiąść i czują się komfortowo. z tego powodu tak istotne jest podczas dopasowywania mebli, by myśleć przede wszystkim o wygodzie i potrzebach gości. Niekiedy zdarza się bowiem, że we wnętrzach zastosowane są elementy na pewno gustowne i dopasowane do wystroju, ale przy tym zupełnie niewygodne i niepraktyczne. W większej części lokali znajduje się też bar, przy planowaniu powinno się zwrócić uwagę na to, czy lada nie jest zbyt wysoko położona dla klientów.Elementy dekoracyjne
Przyprawniki do soli i pieprzu
Autor: amyshuff
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej restauracji niezwykle istotną rolę pełnią różnorodne ozdoby. W zasadzie każdy element wyposażenia może pełnić funkcję ozdobną. Istotne są między innymi przedmioty, które znajdują się na stolikach, ponieważ to one w dużym stopniu przyciągną uwagę gości. Ważne jest więc, by na przykład karta menu (opublikował na www.decorest.pl) zaprojektowana była w sposób staranny, nie miała błędów i była dostosowana do charakteru lokalu. Wbrew pozorom ogromną rolę odgrywają elementy drobne, ale przydające pomieszczeniom charakteru, takie jak na przykład żywe kwiaty w wazonach, ozdobne pojemniki na serwetki czy dekoracyjny wieszak na ubrania.