Agencja spedycyjna pomoże w każdym momencie

in dokumenty, dostarczenie, działania, formalności, przewóz, Spedycja, transport, umowa, usługi, warunki, zadania
Spedycję rozumiemy przez kompleksowe czynności transportowe, mające na celu dostarczenie towarów. W praktyce jest inaczej - spedycja rozpoczyna się już przy uzgadnianiu detali.


rozwój usług logistycznych
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Spedytor, czyli merytoryczny realizator spedycji, to człowiek odpowiedzialny za ważne aspekty tego typu zadań: jest on handlowcem i – po części przewoźnikiem we własnej osobie. Zadania przezeń spełniane, a z którymi jest kojarzony, są tak naprawdę zwieńczeniem wcześniejszych czynności.

Na początku zlecenia spedytor odpowiada w umowie za kontakt z klientem. Zamawiający stawia tu swoje wymagania, a spedytor weryfikuje możliwości firmy względem potrzeb klienta. Już w trakcie rozmów padają słowa o czasie wykonania transportu, sposobie zabezpieczenia mienia itp. Generalnie lista wymogów zamawiającego zależy tylko od jego samego - spedytor odpowiada wyłącznie za podtrzymanie relacji i dogranie warunków umowy.

Dalsze rozmowy to konkretniejsze plany transportu i asysta w odprawie fiskalnej eksportowej. Firma spedycyjna wyjaśnia klientowi konkretnie przebieg czynności spedycyjnych, z uwzględnieniem warunków przejazdu, oczekiwań klienta, a także kruczków prawnych. Po ustaleniu konkretów spedytor proponuje orientacyjną stawkę za wykonanie zadania spedycyjnego. Zwieńczeniem umowy jest przejazd produktów, za który odpowiada wynajęty oddzielnie przewoźnik.

magazyn pełen paczek
Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku akceptacji warunków spedytora, ten ostatni sporządza stosowną umowę która jest podstawą do powiązania klienta z firmą spedycyjną. Ogólnopolska organizacja spedycyjna stwierdza, że rzetelnie stworzona umowa powinna ustalać m.in.: zakres działań, typ wysyłki, dane techniczne towaru (masę, wymiary, objętość itp.) i kolejne niezbędne do realizacji udanej spedycji dokumenty. Najbezpieczniejszą formą powiązania dla klienta jest pismo, nie istnieją jednak przeszkody do zawarcia umowy ustnej lub elektronicznej.

Umowy na przewóz produktów mogą być jednorazowym zleceniem, mogą też definiować ilość przejazdów i tempo wykonania transportów (kilka dni, miesiąc). Prawdziwa „zabawa” rozpoczyna się na dobre przy … następnej dokumentacji. Załatwienie dokumentów przewozowych, także za przewoźnika, kontrola ilościowa i co do jakości, zarówno przed, jak i po przejeździe itd. to przykłady – przed spedytorem stoi jeszcze cała masa obowiązków, które musi wypełnić, aby umowa została dobrze zrealizowana.