Aktualnie w różnorodnych dziedzinach życia widać wpływ nowych technologii

in bank, konto, kredyt, pożyczka, technologia, usługa
W dzisiejszych czasach w bardzo wielu dziedzinach życia można zauważyć wpływ nowych technologii. Dotyczy to w szczególności komputerów i Internetu. Widać to wyraźnie na przykładzie urzędów i innych instytucji publicznych, które obecnie zazwyczaj są już skomputeryzowane. Powszechna komputeryzacja objęła również bankowość. Jednym z pierwszych znaków tego procesu było wprowadzenie bankomatów, przyrządów skomputeryzowanych służących do błyskawicznego wypłacania pieniędzy z konta.


technologie
Banki także są skomputeryzowane, co znacznie skraca czas czekanie na zrealizowanie potrzebnej usługi. Duży wpływ na sferę bankową miało upowszechnienie się sieci WWW. Od jakiegoś czasu funkcjonuje i prężnie się rozwija tak zwana elektroniczna bankowość. Odznacza się ona tym, że wszelkie lub też większą część kwestii wiążących się z bankiem można załatwić tylko poprzez sieć, czyli bez wychodzenia z domu. Z czasem jako odmiana pojawiła się również bankowość elektroniczna dla firm - https://www.bgz.pl/bankowosc_elektroniczna/ebgz-firma.html.


Przelewy internetowe

Razem z wprowadzeniem bankowości elektronicznej zaczęto poszerzać zestaw czynności, które można zrealizować w ten sposób. Aktualnie są to na przykład takie usługi jak zaciągnięcie pożyczki czy kredytu. Najbardziej popularną usługą jest jednak wykonywanie przelewów przez Internet. Jest to metoda niezwykle prosta i szybka. Osoba posiadająca konto internetowe musi tylko wprowadzić dane adresata w odpowiednich miejscach oraz wpisać kwotę przelewu. W przypadku prowadzenia konta w banku tym samym co odbiorca pieniądze
technologie
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
zostaną przelane w ten sam dzień. W innych sytuacjach trwa to najczęściej około jednego dnia.


Wyłącznie przez Internet

Jeszcze do niedawna jeżeli chodzi o bankowość internetową, to była ona w każdej sytuacji sprzężona z prowadzeniem tradycyjnego konta, które związane było z możliwością wypłacania pieniędzy i dokonywania innych czynności w siedzibie banku. Obecnie z kolei coraz większą popularnością cieszą się banki całkowicie internetowe. Jedyne, co posiada klient takiego banku, to karta debetowa (https://www.bgz.pl/indywidualni/karty/karta-kredytowa-mastercard-standard.html), za pomocą której wypłaca on pieniądze w bankomacie. Oprócz tego wszystkie potrzebne czynności realizuje sprzed ekranu komputera. Jest to na pewno metoda nowoczesna i bardzo wygodna.