Bilet wizytowy jako swojego typu reklama właściciela

in firm, kontakt, logo, papier, styl
Wizytówka jest swego rodzaju reklamą właściciela, zarazem oferty, toteż bardzo istotne jest jaki mają wygląd.


Odpowiednio zaprojektowana wizytówka powinna być przede wszystkim klarowna, porządnie stworzona, czysta.


sport - akt
Autor: Miguel Discart
Źródło: http://www.flickr.com


Zamek błyskawiczny, kurtka
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Powinna mieścić nazwisko i imię, poniżej zajmowane stanowisko, w dolnych narożnikach wizytówki nazwę i adres lokalizacji firmy, również dane do kontaktu. logo firmy zamieszcza się bądź w środku wizytówki, ponad imieniem i nazwiskiem, lub przy danych adresowych. Powinna być drukowana jednostronnie, na twardym kartoniku, najlepiej białym. Część zadrukowana wizytówki może mieć fakturę prostą, lub chropowatą, dekoracyjną, jednak nie zwracającą zanadto uwagi. Strona spodnia winna być pusta, ponieważ użytkuje się ją do prawdopodobnej korespondencji, czy też zapisania informacji przeznaczonych dla ludzi zamieniających wizytówki. Wymowna wizytówka zezwala stwierdzić kogo przedstawia i jak się można z tą osobą skontaktować. Wizytówka która zwróci na siebie uwagę to wizytówka odpowiednia jakościowo, wydrukowana na właściwym, sztywnym papierze. Odpowiednie połączenie barw, rozlokowanie tekstów i wielkości wizytówki jest w stanie uczynić z niej interesującą promocję.


sprzątanie biura
Autor: Florian Bugiel
Źródło: http://www.flickr.com


Nie jest mile widziane także rozdawanie własnych biletów wizytowych wszędzie, ani dostarczenie jednej osobie kilku bilecików.


We współczesnym świecie bilet wizytowy to składnik kontaktów firmowych i przyjacielskich. Może się przydać w najmniej oczekiwanej chwili, dlatego stale warto mieć je przy sobie. Posiadanie przy sobie wizytówki to profesjonalizm.