Certyfikacja - na czym ona ogólnikowo polega i kto może ją otrzymać?

in artykuł, dom, moc, problem, temat
Co to jest certyfikacja - czy to dokładnie to samo co certyfikat? Jakie osoby są upoważnione do jego przekazywania oraz komu można go przyznać? Czy procesowi certyfikacji można się poddać w dosłownie każdej chwili? Co trzeba uczynić, by przejść certyfikację? To wszystko oraz jeszcze więcej bez najmniejszego problemu odnajdziesz w środku naszego nowego - świeżo co wydzierganego - artykułu!


zabudowa w kształcie litery L
Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: www.projektoskop.pl
Każdy z nas dobrze wie, czym jest certyfikat, jednak stwierdzenie "certyfikacja" nie dla każdego z nas jest znane. W rzeczywistości certyfikat bywa czymś w rodzaju finalnego wyniku certyfikacji. Jeżeli chciałoby się wyjaśnić to w sposób dosyć prosty, to jest to zupełnie niczym innym jak dość mocno ścisłym procesem, w którym to osoba trzecia (zwykle jakaś określona organizacja) przyznaje poddanej certyfikacji osobie zaświadczenie (najczęściej w formie pisemnej, jednak dość często obecnie też w elektronicznej), które to przezywamy właśnie certyfikatem. Jest to namacalny dowód tego, że dana osoba (jednak może to także być jakiś produkt, usługa, czy nawet jakiś innego rodzaju proces), wypełnia pewne już z góry określone wymagania, które to są potrzebne, aby otrzymać certyfikat. Jak to łatwo się więc zorientować, procesowi certyfikacji może poddać się każdy - jednak czas na to zazwyczaj bywa z góry określony i to od nas zależy, czy poddamy się mu teraz, czy w całkiem innym momencie. tematów, na jaki możemy otrzymać certyfikat jest bardzo wiele - tylko od nas jest zależne, na który się zdecydujemy, który według tylko nas się nam może przydać.


Oczywiście niektóry certyfikaty są niezbędne do wykonywania dalszej pracy - wtedy to nasz szef wysyła nas, abyśmy go otrzymali. Wszelkie inne jednak leżą już jedynie w naszej osobistej gestii.