Chrońmy naszą instytucję najskuteczniej jak jesteśmy w stanie

in czas, firma, moc, pomoc
Znaki towarowe to obecnie powszechna rzecz w każdej, nawet niewielkiej instytucji. Każdy bowiem pragnie się wyróżnić oraz być rozpoznawalny. Na dowolną początkującą instytucję czyha jednak sporo zagrożeń, począwszy od tego, w jaki sposób ochraniać swój znak towarowy, kończąc na ochronie prawnej IT.


Jeśli tworzymy własną firmę oraz posiadamy dla niej logo jak również nazwę, musimy je opatentować, aby nikt nam ich nie zabrał.
prawnik w kancelarii
Autor: nexa.center
Źródło: http://www.flickr.com


Do takiego celu stworzona jest nazwa znaku towarowego. Jest to dowolne oznaczenie, które można zaprezentować graficznym stylem. Ochrona znaku towarowego zaczyna się od przesłania jego do urzędu patentowego (Kancelaria Prawa Gospodarczego). Aby uzyskać ochronę konkretnego znaku, musi on spełniać konkretne wymogi prawne. Wniosek zatem musi być szczegółowo a także profesjonalnie wypełniony, ponieważ na pewno będzie on potem wnikliwie sprawdzony. Z tego względu już na etapie wysyłania znaku towarowego do urzędu, dobrze jest skorzystać z prawnej pomocy, aby zaoszczędzić czas a w dalszej perspektywie także pieniądze. Trudno bowiem wystartować z konkretną działalnością bez towarowego znaku.


Jeśli nasza firma funkcjonuje w | branży IT, warto poszukać prawnika właśnie z tej dziedziny. Dobry prawnik IT jest w stanie pomóc nam w skomplikowanych zagadnieniach, którymi mogą być prawa autorskie w obrębie zarządzania własnością intelektualną, a także czynności związane z ochroną znaku towarowego (http://www.winski.pl/nowe-technologie-prawo-it.html). W owej branży często musimy kontaktować się z firmami zagranicznymi, prawnik więc powinien być także wyspecjalizowany w owych tematach. Zatroszczmy się zatem o to, aby dobrana przez nas kancelaria prawna miała kontakt z osobami pracującymi poza granicami Polski.
Dobrze jest więc korzystać z porad prawników w przypadku pracy w obrębie IT a także przy ochronie znaku towarowego. Kancelaria prawna sprawi, iż nasze działania staną się efektywniejsze, natomiast wszelakie prawne procesy będą przebiegały szybko a dla nas bezboleśnie.