Ciekawostki o gazetkach promocyjnych

in cena, klient, marketu, mięso, sklep
Broszury promocyjne to najskuteczniejsza odmiana reklamy sieci handlowych. Wskazują na to zarówno rezultaty badań niezależnych instytucji, jak także efekty sprzedażowe poszczególnych sieci. W naszej ojczyźnie gazetki reklamowe swój zalążek mają w latach dziewięćdziesiątych.

Gazetka Tesco
Pojawiły się w naszym kraju razem z kapitalizmem oraz wejściem na nasz rynek międzypaństwowych sieci sprzedażowych. Dzisiaj gazetki reklamowe zauważane są jako podstawowy środek łączności pomiędzy nabywcą a siecią sprzedażową. Aktualnie broszurki reklamowe w Polsce wydają nie tylko duże sieci handlowe, swe foldery mają także małe lokalne sieci , każda promocja w Rossmanie ogłaszana jest w gazetce reklamowej nie tylko klasycznej, papierowej, ale również w wersji internetowej - promocjespozywcze.pl.

Układ broszur poszczególnych sieci sprzedażowych są względnie zbliżone do siebie. Często są to kolorowe broszurki wypełnione zdjęciami artykułów, pod którymi widnieją ich promocyjne ceny. Przeważnie są to najczęściej nabywane artykuły, takie jak mleko, pieluchy, jaja, owoce, warzywa bądź mięso. W wypadku elektromarketów: telewizory, tablety, lodówki. Każda gazetka reklamowa ma swoje ograniczenia czasowe, czasami także geograficzne. Każda oferta specjalna ma swój początek jak też wyznaczony z góry koniec. Obok aktualnej promocyjnej ceny wyrobu prezentowana jest przekreślona poprzednia cena. Jest to od lat sprawdzony sposób prezentacji wyrobów, który cały czas jest tak samo efektywny - http://promocjespozywcze.pl/sklep/tesco-hipermarket.


Gazetki reklamowe to nie jedynie domena tanich sieci sprzedażowych, promocjami chwalą się również sieci pretendujące do tytułu tych "z wyższej półki" (na przykład Auchan gazetka). W broszurach takich sieci prezentowane są nierzadko artykuły rzadkie bądź ekologiczne.

Jak wskazują analizy, promocje w broszurach promocyjnych wpływają nie tylko na podwyższenie sprzedaży towarów opisywanych w folderach, ale całego asortymentu sklepu. Jednakże broszurki reklamowe to nie tylko prezentacja oferty oraz reklama poszczególnych wyrobów, foldery mają także inne cele. Mają wpływ na rozpoznawalność marki jak też informują o otwarciu nowo powstałych punktów handlowych, informują również o lokalizacji poszczególnych marketów w pobliżu miejsca zamieszkania przypuszczalnego klienta.