Co to jest kancelaria komornicza, czym się zajmuje oraz dla kogo pracuje?

in kancelaria, laptop, rok, rzeczy
Są niekiedy tego typu okoliczności, w jakich nigdy nie chcielibyśmy się znaleźć. Chodzi o tego typu okoliczności, gdy ze względu np. nieoczekiwanej i niezwykle poważnej choroby wymagamy szybko dużej gotówki.


Robi się wtedy dużo istotnych kroków pieniężnych, które nie przyniosą gwarancji celnego rozwiązania sprawy.


kancelaria komornicza tarnowskie góry
Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
firma
Autor: Iain Scott
Źródło: http://www.flickr.com


Jeżeli w danej okoliczności wygra dolegliwość, to może to być podwójna strata dla familii chorej persony, gdyż nie dosyć, że nastąpiła w danej familii śmierć, to jeszcze członkowie danej familii rozpoczęli potencjalnie tzw. spiralę zadłużenia. Jeśli utracimy tzw. zręczność finansowa, to sprawy wciąż mogłyby obierać nie mniej istotny tor. Nasi wierzyciele potrafią domagać się spłaty naszych zobowiązań na drodze prowadzonej w sądzie. Jeśli chce nawiazać kontakt z Tobą kancelaria komornicza Tarnowskie Góry to miasto, w którym być może posiada ona swe biuro. A kim w ogóle jest taki komornik oraz jakie czynności i dla kogo robi?


Więc komornik to tak zwany funkcjonariusz publiczny, który na mocy wyroku sądowego albo polecenia prokuratora zabezpiecza mienie dłużnika w celu egzekucji należności. Tego typu kancelaria komornicza wykonuje przykładowo wykaz majątku oraz przeprowadza tzw. aukcje komornicze, na których można by za względnie małe kwoty kupić dokładnie wszystko. Od aut oraz lokali do różnych komputerów czy też mebli.


Należałoby jednak dopowiedzieć, iż nie wszystkie te rzeczy były w przeszłości dobytkiem osób w zupełności uczciwych. Czasami pochodzą one z wyłudzenia albo innego niezbyt prawego źródła.