Co warto studiować, ażeby mieć pracę

in branża, czas, pracy, WC, zarobki
Rynek pracy w najbliższych latach z pewnością będzie się mocno modyfikował. Z jednej strony istnieje duże bezrobocie pośród młodych osób, zaś z drugiej – 80 proc. chlebodawców w 2014 roku oświadczało, iż miało problem ze znalezieniem właściwego pracownika.


Niedostatek talentów robi się coraz to poważniejszym problemem dla gospodarki światowej.


Ci, którzy uzyskali umiejętności, które są deficytowe mogą liczyć na bardzo dobrą pozycję na rynku pracy. Wybranie uczelni wyższej nie oznacza automatycznie lepszych zarobków po jej sfinalizowaniu. By mieć pracę jak też dobrze zarabiać powinniśmy znakomicie wybrać ścieżkę edukowania. W jaki sposób to uczynić?


Legnica
Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com


Z pewnością rozmyślając o przyszłym rynku pracy nie warto nastawiać się na uzyskanie konkretnego zawodu. W przyszłości bardziej będą się liczyły kompetencje niż dyplom ukończenia konkretnego kierunku uczelni. Próżno bowiem poszukiwać kierunku "menedżer czasu", zaś ów zawód znalazł się w spisie najbardziej poszukiwanych sporządzonej przez periodyk "The Telegraph". Jednym z "pewniaków" jeśli chodzi o kierunki studiów to wszelakie związane z informatyką i innowacyjnymi technologiami, oraz wydział elektroniki. Podejmując ważką decyzję o wyborze studiów, powinniśmy rozważyć techniczne kierunki. branża informatyczna rozwija się bardzo prężnie. Maturzyści, jacy dzisiaj wybiorą ją jako swoją przyszłą ścieżkę kariery mogą być pewni, iż jako absolwenci uczelni informatycznych nie będą mieć kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia.
Na pewno łatwiej będzie im także negocjować stawki honorariów, zarobki w owej branży bowiem są niemałe, a będą coraz większe. Wybór kierunków technicznych ma więc mocne uzasadnienie finansowe.