Co zrobić, aby jesienne wieczory stały się trochę bardziej przyjemne? Z pewnością pomocna będzie aromatyczna kąpiel

in kosmetyki, relaks, Wanna
Co jest najlepsze na długie jesienno-zimowe wieczory? Z pewnością każdy z nas potrzebuje chociaż odrobiny ciepła. Co wtedy można zrobić? Pijemy ciepłą herbatę z miodem i cytryną, odpoczywamy na swojej wygodnej kanapie, patrzymy na dobry film, a przede wszystkim przygotowujemy aromatyczną kąpiel. Jak przygotować ją, żeby była rzeczywiście najbardziej relaksująca?
Kwadrans w wannie pozwala nam się wyciszyć, a przede wszystkim zrelaksować po całym dniu pracy. W wannie doskonale można się rozgrzać, a to przecież niezwykle przyjemne, jak na dworze robi się coraz zimniej. W wannie możemy uzyskać spokój, gdyż nikt nam nie przeszkadza, można tam w spokoju poczytać książkę, posłuchać muzyki, lub po prostu poleżeć z zamkniętymi oczami, nasz relaks okaże się jeszcze wspanialszy, jeśli zapalimy świeczki zapachowe oraz zgasimy światło, jak skorzystamy z dodatków, jak kule do kąpieli.
kąpiel
Autor: iStock
Źródło: iStock
Twarda woda ze sporą ilością chloru nie będzie wpływać dobrze na nasze ciało, a po skończonej kąpieli możemy dokładnie to odczuć - wtedy nasza skóra jest sucha i ściągnięta. Stąd też zawsze dodajemy do wody płyn do kąpieli albo napar ziołowy. Dla wielu ludzi najbardziej miła jest kąpiel w gęstej oraz miękkiej pianie, więc wlewają do wanny różnego rodzaju płyny zapachowe - http://www.organique.pl/sklep/kosmetyki/kapiel/kule-do-kapieli/. Niestety, tego typu kosmetyki posiadają chemiczne składniki, jakie bardzo wysuszają skórę. Jeżeli w związku z tym chcielibyśmy sprawić sobie zmysłową kąpiel (odwiedź stronę) w wannie, zdecydujmy się na dobry olejek eteryczny lub zioła. Olejek lawendowy nie tylko wspaniale pachnie, lecz także relaksuje.


Tak samo działa naturalny aromat melisy. Parę kropelek tego typu olejku bez wątpienia doda nam energii. Produkt powinien być w związku z tym naturalny, na szczęście w każdej drogerii możemy dostać bardzo tanie oraz skuteczne olejki syntetyczne. W drogerii zakupimy też bardziej naturalne olejki, jakie są droższe, lecz mają więcej właściwości, jakie oddziałują na samopoczucie oraz relaksują. W zależności od potrzeby warto zdecydować się na olejki syntetyczne bądź naturalne. Z pewnością jednak, jedne oraz drugie zagwarantują, że taka kąpiel okaże się wspaniała, relaksująca i niezapomniana. Dlaczego nie urządzić sobie od czasu do czasu takiego wyjątkowego wieczoru. Z pewnością wyjdzie nam to na dobre w te coraz zimniejsze dni.