Dlaczego powinno się zadbać o sprawną gaśnicę?

in Apteczka, gaśnica, samochód, sprzęt, uchronić, uratować
Życie bywa nieprzewidywalne. Liczba niebezpieczeństw, które codziennie czekają na człowieka jest faktycznie dość duża, wobec tego trzeba postarać się przed nimi uchronić. Niestety, wiele osób bagatelizuje czyhające zagrożenia, co jest raczej błędem. Przykładem mogą być między innymi kierowcy, którzy nie dbają o to, żeby w ich autach zawsze znajdowała się całkowicie zaopatrzona apteczka.


Czerwona gaśnica
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najistotniejszych elementów w każdym samochodzie jest gaśnica, Warszawa to miejsce, gdzie ją bez problemu kupimy. Podczas wypadku, kiedy istnieje możliwość wybuchu lub zapalenia się pojazdu, gaśnica może nie tylko uratować sam samochód, ale również osoby, które się w nim znajdują albo są w jego bliskim sąsiedztwie. Gaśnice samochodowe zazwyczaj są rzeczywiście małe, nie zabierają dlatego dużo miejsca, a ich ceny są raczej korzystne.

Taką samą gaśnicę należy mieć też we własnym domu, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu. Nigdy bowiem nie można przewidzieć, kiedy okaże się ona przydatna. Ponadto, można
Ludzie korzystający z gaśnicy
Autor: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com
wcześniej przećwiczyć sposób jej wykorzystania, co będzie gwarancją, że w sytuacji niebezpieczeństwa każda osoba będzie potrafiła się nią odpowiednio posłużyć. Gaśnice domowe są nieco większe, jednakże także bez problemu można je dostać. Podobny asortyment z reguły posiadają między innymi sklepy z wyposażeniem BHP. Naturalnie, priorytetem jest dokładne sprawdzanie czy posiadana gaśnica, zarówno samochodowa jak też domowa, jest sprawna. Niekiedy bowiem zdarza się, że kiedy posiada się ją już bardzo długi czas, sprzęt może w ważnym momencie zawieść (poznaj szczegóły).

Gaśnice nie są sporym wydatkiem, a czasami ratują ludzkie życie i zdrowie. Trzeba o tym pamiętać. Posiadacze samochodów są zobligowani do ich przewożenia w pojeździe, niemniej dość często podchodzą do tego przepisu niefrasobliwie, co jest ogromną nieodpowiedzialnością. Przed zakupem należy zorientować się, które gaśnice są faktycznie najbardziej polecane. Ponadto, trzeba również szczegółowo przemyśleć miejsce, w jakim gaśnice się będzie przechowywało, zwłaszcza w domu. Każdy członek rodziny musi wiedzieć, gdzie gaśnica się znajduje, by móc jej użyć w razie takiej konieczności. Gaśnica to mały problem, ale potrafi uchronić przed niebezpieczeństwem.
Źródło : Gemmar.com.pl