Czy eleganckie hotele to rozchwytywane miejsca pracy?

Turystyka i hotelarstwo to wiąż nieustannie rozwijająca się branża. Na rozwój turystyki w Europie składa się wiele elementów. W pierwszej kolejności bogacenie się społeczeństwa i coraz bardziej ruchomy styl życia. Każdy, kto dysponuje odłożoną gotówką z ochotą wyjdą je na wczasy, najlepiej za granicę. Nie da się ukryć, że kryzys wyraźnie dotknął tę branżę, jednak od kilku miesięcy widać wyraźnie poprawę sytuacji.
Żeby zrobić pewną karierę w hotelarstwie należy się wciąż dokształcać ,a także być na bieżąco z najnowszymi trendami w branży. Przede wszystkim jeśli mamy
Wnętrze luksusowego hotelu
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
zamiar pracować w hotelu, powinniśmy uczyć się języków obcych. Standardowy język do opanowania to oczywiście angielski, jednakże tak samo pożądany jest niemiecki. Oprócz tego istotne są umiejętności menadżerskie. Aczkolwiek także tutaj trzeba się przejść przez wszystkie szczeble kariery i dogłębnie poznać, jak działa hotel.

Niestety nawet renomowane studia hotelarstwo nie zastąpią praktyki, dlatego trzeba zapoznać z szczegółową ofertą szkół jak http://www.wste.edu.pl/studia/wydzia-turystyki-i-rekreacji, zanim zdecydujemy, do której chcemy uczęszczać. W tej sytuacji bardzo wiele zależy od poziomu nauczycieli, którzy powinni do przekazywania
Małżeństwo siedzące na sofie
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
głównie wiedzy praktycznej. Niestety wielokrotnie zdarza się, że poziom edukacji w szkołach hotelarskich pozostawia wiele do życzenia. Wówczas studenci, którzy odbywają praktyki są zmuszeni zderzyć się z rzeczywistością i szybko odkrywają, że brak im elementarnej wiedzy o tym, jak wypełnić formularz na recepcji lub jak rozliczyć imprezę firmową. Często nauczyciele nie potrafią obsługiwać aktualnych programów, jak również nie znają obowiązujących procedur, których wymaga współczesne hotelarstwo. Obecny wizerunek szkół hotelarskich nie jest najlepszy, dlatego nim zdecydujemy się na jedną z nich, trzeba wcześniej zebrać możliwie jak najwięcej informacji o danej placówce edukacyjnej. Jeśli chcemy wybrać studia turystyczne, także trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów.

Często wybierany kierunek turystyka i rekreacja musi solidnie przygotowywać swoich przyszłych absolwentów do pracy w dużych hotelach, jak również w usługach pokrewnych, przykładowo ośrodkach SPA, większych centrach biznesowych czy biurach podróży. W trakcie praktyk studenci zdobywają ważne doświadczenie w hotelach w kraju i za granicą. Oprócz tego poznają mechanizmy funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw turystycznych, zdobywają wiedzę w zakresie krajoznawstwa, a także reklamy.