Czy pamiętasz, iż Marilyn Monroe była zatrudniona w montowni, w jakiej powstawały... drony?

in pojazd, prezent, sposób
Obecnie możemy używać sprzętów, które jeszcze np. 30 lat wstecz pojawiały się wyłącznie w śmiałych wyobrażeniach przyszłości na kartkach różnorodnych książek s-f.


Telefon komórkowy, pojazd napędzany siłą elektryczną czy też okręty podwodne z silnikiem atomowym.


Zapewne zabrzmi to niewiarygodnie, wszakże prawda jest tego typu, że większość wynalazków została początkowo stworzona na potrzeby wojska. Nie inaczej było w razie tego typu sprzętu jak dron (sprawdź również kurs operatora drona), gdyż jego historia sięga zaczątków lotnictwa. Dotyczyło to wtedy produkcji zdalnie sterowanych jednostek latających, które po osiągnięciu konkretnego celu lotem nurkowym opadałyby na wyznaczony cel. Warto również powiedzieć, że w montowni niewielkich bezzałogowych jednostek latających pod nazwą Radioplane OQ2 pracowała Norma Jean. Pewien przedstawiciel sił zbrojnych, który notabene został potem prezydentem Stanów Zjednoczonych, Ronald Reagan skierował do wspomnianej fabryki fotografika. Było to początkiem ogromnej kariery Marilyn Monroe. Tak, ta niewiarygodna przeszłość zdarzyła się faktycznie: przyszła gwiazda kina pracowała w montowni poprzedników takiego urządzenia jak dron (zobaczysz tu).
kanapa
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com


Czy obecnie drony posiadają tylko pokojowe zastosowanie? Nie. Są one jednym z symboli walki z terrorystami, jednak nie można by zapomnieć o tysiącach różnych okoliczności, w których są one każdego dnia wykorzystywane.


Słynne są różnego rodzaju kadry wykonane z lotu ptaka. Stosowane są nie tylko do robienia różnorodnych prezentacji, ale również do przykładowo wykonywania zdjęć sprzedawanych przez agencje nieruchomości budynków.