Czy warto dziś studiować prawo?

in czas, prawo, rodzina
Cóż nakłania młodych ludzi do studiowania prawa? Głód osobliwej wiedzy? Duże ego? Żądza pieniędzy? Pragnienie pewnej pracy?


Nie sposób nie odnieść wrażenia, że to co obserwujemy jest jakimś dużym oniryzmem mas.
tłumaczenia
Źródło: pixabay


Mityczne prawo. Ciągle jeszcze w świadomości wielu nieuświadomionych ogarnięte jest nimbem ekskluzywności oraz prestiżu. Pośród wtajemniczonych, zachwyt budzi już jedynie u przysłowiowej cioci na imieninach. Studia wyższe to droga inwestycja, głównie, ograniczonego oraz bezcennego aktywa jakim jest nasz czas. Poświęcamy więc dużo, zaś w zamian otrzymujemy marny towar klasy D. Z punktu spostrzegania wyczekiwań współczesnego świata. Wykształcenie wyższe stało się obecnie masowe.


Zanim podejmiesz tą istotną decyzję o wyborze prawniczych studiów, przemyśl to dobrze. Niech Twój wybór będzie roztropny, a nie będzie jedynie odzwierciedleniem nurtu, zgodnie z jakim po profilu humanistycznym w średniej szkole prawo jest najbardziej perspektywiczne jak też dobrze wygląda w CV. Rozumiem , iż po liceum możesz czuć się zagubionym jak też niezdecydowanym, ażeby wkroczyć na rynek pracy. I miarkuję również, iż studia umożliwiają odroczyć w czasie tę decyzję. Studia prawnicze jest to zapowiedź kariery, w jakiej ciągła nauka charakterystycznej materii stanowi constans. Musi Ci to zatem sprawiać przyjemność. Weź pod uwagę, iż musisz być robotny jak też niezwykle dobry w tym co czynisz, wytrwały i zabezpieczony finansowo na ok. 8 lat.
Prawo międzynarodowe nie jest to recepta na sukces ekonomiczny . Do powodzenia konieczna Ci będzie też zawziętość, samomotywacja, ciężka praca oraz odpowiedni charakter.