Czy warto zamienić drewnianą stolnicę na matę z silikonu?

in czas, Kolor, koszt, miejsca, temperatura
Nowoczesna stolnica silikonowa jest znacznie bardziej praktyczna od stolnicy z drewna. Rewelacyjnie sprawdza się do wyrabiania oraz wałkowania ciasta, ale można jej również używać do pieczenia w piekarniku.
image - buty
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com


Silikonowe stolnice upraszczają przygotowanie ciastek, pierogów, makaronu czy pizzy. Są niezwykle praktyczne i stanowią idealne stanowisko pracy. To znakomite rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą dłużej męczyć się przy używaniu ciężkiej stolnicy z drewna, mają dosyć przywierania oraz skrobania ciasta. Silikonowe stolnice oferowane w wielu atrakcyjnych kolorach. Producenci oferują także maty silikonowe z ciekawymi wzorami. Użytkownicy silikonowych mat doceniają te produkty za liczne walory - nie zajmują wiele miejsca, są wyjątkowo lekkie, zapobiegają przywieraniu ciasta, ułatwiają wałkowanie i umożliwiają pieczenie w piekarniku. Silikonowe maty są łatwe w myciu, ciasto nie przykleja się tak jak do stolnic wykonanych z drewna. Stolnica silikonowa tutaj o silikonowej stolnicy zazwyczaj umożliwia również mycie w zmywarce. Taka mata rozłożona pod deską do krojenia sprawi, iż deska nie będzie się ślizgała po blacie. Producenci często dołączają do stolnicy silikonowej plastikowy nożyk do ciasta. By jeszcze bardziej ułatwić sobie przygotowywanie ciasta, warto dokupić silikonowy wałek.
Kupując silikonową stolnicę trzeba sprawdzić jaka jest max. temperatura pieczenia w piekarniku, czy jest możliwość mycia w zmywarce, czy nie pochłania zapachu potraw (często jest to napisana na opakowaniu) oraz czy nie jest zbyt cienka (zbyt cienka może się rolować i zawijać). Silikonowa stolnica zdecydowanie upraszcza pracę w kuchni i można ją kupić już za około 30zł - fabrykaform.pl!