Czy zmiana wielkości dwukolorowych obrączek jest możliwa?

in części, Kolor, prezent, usługa
Duża część z nas stała już lub stanie kiedyś przed ołtarzem. Konieczne jest jednak m.in. uprzednie kupienie obrączek. Przy takiej okazji mogą pojawić się trudne dla nas pytania, na które z chęcią udzieli odpowiedzi każdy złotnik.


blacha ryflowana wysokiej jakości
Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com


Jedno z takich pytań może tyczyć się tego, czy można by powiększyć lub pomniejszyć różnego typu obrączki. Te wyprodukowane z dwóch rodzajów złotego kruszcu są nieco trudniejsze przy zmianie rozmiaru niż klasyczne pierścionki jednoKolorowe. Niemniej jednak przy użyciu nowoczesnej techniki jest to w większej części wypadków wykonalne. Analogiczne ta kwestia prezentuje się w przypadku np. zmniejszania obrączek, które posiadają jakiekolwiek brylanty. Niestety nie w każdym wypadku jest to wykonalne (im ich ilość jest większa, tym jest to trudniejsze), lecz w co poniektórych wypadkach czynność zmiany rozmiaru może skończyć się powodzeniem. Jeżeli chciałbyś powiększyć możliwość, że w Twym przypadku także się to uda i interesuje Cię dobry jubiler Kraków jest miastem, w którym na pewno go odnajdziesz. Jeśli taka korekta nie będzie wykonalna, wykona on nowe obrączki w odpowiednim rozmiarze i umieści na nich kamyki z dotychczasowej obrączki.


jubiler Kraków
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejne zapytanie może tyczyć się sprawy wyboru odpowiedniego kamienia. Warto jest podjąć odpowiednią decyzję, gdyż jeśli do oprawy wybierzemy względnie niedrogie cyrkonie, to musimy brać pod uwagę fakt, że z czasem staną się one matowe lub się nawet mogą pokruszyć. Z tego też powodu znacznie lepiej byłoby dobrać naturalne kamienie, zatem brylanty. Jedyne, co mogłoby porysować ich powierzchnię, to inny diament.


Niezależnie od zastosowania możliwych ozdób, pierścionki dobrze byłoby od czasu do czasu odświeżać. Jest to bardzo szybka i niedroga usługa, a na pewno może wywołać uśmiech na twarzy właściciela pierścionka.