Czym są słupki ochronne, gdzie bywają stosowane oraz z czego są zrobione?

in pojazd, pomoc, półki, zysk
To nie jest zwykły frazes. Bezpieczeństwo faktycznie jest najważniejsze. I to niezależnie od konkretnego miejsca. Czy też to w firmie lub w hali magazynowej lub na terenie budowy.
w sieci
Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com


Przecież w wielu lokacjach są jakieś maszyny, jakie potrafią zrobić szkodę będącemu w okolicy pracownikowi bądź to jakiemuś będącemu w tamtym miejscu jakiemuś sprzętowi. A taki potrafi okazać się być przecież dosyć kosztowny.


słupki ochronne
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu


W jaki sposób więc można ochraniać również ludzkie życie jak i znajdującą się w pobliżu infrastrukturę? Okazuje się być to naturalnie w pewnym stopniu uwarunkowane od danej okoliczności oraz danego miejsca, jednak w wielu wypadkach można by wykorzystywać tzw. słupki ochronne. Potrafią być one wyprodukowane z metalu lub z gumy. Mogą także posiadać swą podstawę, za pomocą której mogłyby zostać na stałe przytwierdzone do podłoża. Ich produkowaniem zajmują się specjalne firmy, jakie na specjalne zlecenie potrafią dostosować swój wyrób do danej sytuacji. Potrafią dla przykładu zmienić standardowy wymiar słupka albo jego mocowanie.


Wszyscy pamiętamy jak mogłyby takie słupki ochronne wyglądać. Dla przykładu znamy je z naszych ulic, gdzie stanowią części balustrad, wszyscy widzieliśmy też specjalne wykonane z gumy słupki ochronne na terenie manewrowym w czasie uzyskiwania uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Warto również dopowiedzieć, że w co poniektórych miastach takie gumowe słupki mogą wyglądać podobnie jak ich metalowe odpowiedniki, które jednak zostały zastąpione na bardziej gibkie oraz bezpieczne dla samochodów.