Darmowy prąd w zasięgu ręki

in domu, SPA, sposób, system
Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest współcześnie nie tylko jedynym racjonalnym rozwiązaniem, dyktowanym zdrowym rozsądkiem. Za takim podejściem przemawia także prosty rachunek ekonomiczny.


Zasada działania fotowoltaicznych ogniw, które po połączeniu ze sobą tworzą panel fotowoltaiczny, jest bardzo prosta: promienie słoneczne padające na skonstruowane z krzemu ogniwa zmieniane są w prąd elektryczny.


Instalacja może być podłączona do sieci domowej oraz zasilać każdy sprzęt, a wytwarzany w ten sposób prąd ma zupełnie takie same parametry co prąd płynący z sieci elektroenergetycznej. Jednakże na tym podobieństwa się kończą. Energia , jaka powstaje w elektrowni przydomowej jest ekologiczna oraz bezpłatna, dlatego że wykorzystuje zawsze dostępne promieniowanie słoneczne. Owe cechy przekładają się z kolei na korzyści finansowe, bo instalując ogniwa fotowoltaiczne na dachu nie tylko nie płacimy za energię, lecz zabezpieczamy się również przed nieoczekiwanym wzrostem cen energii. Po stronie korzyści wyszczególnić także należy dofinansowania do fotowoltaicznych ogniw i udzielane przez niektóre firmy preferencyjne kredyty czy też korzystne systemy ratalne, dzięki jakim inwestycja jest jeszcze bardziej intratna.
polski-online.pl
Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com


Jakie oszczędności łączą się z użytkowaniem instalacji fotowoltaicznej w praktyce? Otóż poprawnie dobrana fotowoltaika Radomsko wytworzy więcej energii elektrycznej aniżeli wynosi zapotrzebowanie eksploatatora, więc rachunek za zakup prądu spaść może o 90%.


Do tego nowa ustawa zniosła także dystrybucyjne opłaty dla osób fizycznych mających tak zwane mikroinstalacje. Obowiązywać będą tylko opłaty stałe między innymi opłata jakościowa, abonamentowa.