Dbajmy o swoje pomysły

in artykuł, patent
Każdy człowiek ma tam jakąś wizję na różne tematy, czasami pragniemy się nimi dzielić z innymi, od czasu do czasu pozostawiamy je jedynie dla siebie, a nierzadko jest tak, iż rozmawiamy o tym w gronie znajomych. Nie mniej trzeba wspomnieć, iż chcąc się tymi przemyśleniami podzielić z większym gronem, musimy zadbać o to, żeby wszyscy wiedzieli, że jest to nasza myśl i że nikt inny nie ma szansy się tu pod nas podszywać.


Bardzo ważne jest to przy książkach
Kiedy jesteśmy naukowcem oraz tworzymy badania, które chcemy opublikować dla dobra ogółu, to bez wątpienia powinniśmy wydawać sobie sprawę z tego, że jest to nasza własność intelektualnawłasność intelektualna.
prawo
Źródło: www.morguefile.com
To my o tym pomyśleliśmy, my to ubraliśmy w takie a nie inne słowa, a co się z tym łączy, wszelkie gratyfikacje z tego powodu powinny dochodzić właśnie do nas. Dlatego tak ważne jest podpisanie różnorakich umów, które zapewnią nam pewny dochód ze wydanych publikacji i równocześnie zapewnią, iż nikt nie będzie miał szansy korzystać tego co stworzyliśmy, bez opisywania tego w właściwy cudzysłów. Nie mniej pamiętajmy również, iż prawo autorskie dotyka nie tylko książek, lecz również i przeróżnego typu wpisów pisanych przez dziennikarzy. Czasami można zrzec się tego prawa na rzecz organizacji dla której się pisze, nie mniej dopóki nie zostanie to nigdzie zapisane, dany artykuł jest naszą własnością oraz mamy szansę dowolnie nim rozporządzać.


Patent może podarować sporo zysków
Planowaliśmy jakąś maszynę, lub stworzyliśmy sposób funkcjonowania, który może dać dużo dobrego całemu światu? Z pewnością musimy zatroszczyć się o to, aby jak najszybciej zainkasować odpowiedni patent. Wówczas nikt kolejny nie będzie mógł wykorzystywać naszego pomysłu oraz go sprzedawać, nawet kiedy sam na niego wpadnie. To my będziemy mieli szansę na nim zarabiać oraz będziemy mieli szansę decydować, w jaki sposób chcemy nim rozporządzać.
Pamiętajmy o tych prawach
Jeżeli tworzymy swoją książkę lub artykuł i wykorzystujemy z tego, co obmyślili kolejni, to zawsze powinniśmy to w dobry sposób powiedzieć. Wówczas będziemy szanowali ich prawa, a co się z tym wiąże, unikniemy kar jakie grożą za tworzenie tzw. plagiatu.