Dlaczego nie opłaca się spieszyć z wyborem konkretnych studiów? O jakiej rzeczy warto mieć pojęcie?

in piec, pomysł, problem, WC, wiedza
Wybór drogi edukacyjnej nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w wieku, gdy młodzi ludzie nie do końca wiedzą, co chcą w życiu robić. Natomiast z tą decyzją nie warto się spieszyć.
Czemu?


dokumenty
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com


Wiele ludzi przede wszystkim ze swojego doświadczenia przekonało się, że wybór kierunku w pośpiechu nie jest najlepszym pomysłem. Tym bardziej wtedy, kiedy nie do końca się wie, co chce się robić. Nie posiadając motywacji, można poczuć zniechęcenie i zarzucić naukę. Jeśli brak obranego celu i nie widzimy perspektyw, to możemy mieć problem, aby rozpoczętą edukację dokończyć. Z tego względu decyzja o wybraniu kierunku powinna być bardzo świadoma. W końcu złe wybory (więcej ojak wygrać wybory samorządowe: http://trzeciak.pl/ksiazki/jak-wygrac-wybory-samorzadowe-poradnik-dla-sztabow-wyborczych-i-kandydatow/) mogą nas skutecznie zniechęcić do ścieżki edukacyjnej.


Renowacja budynku
Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com


Okazuje się jednak, iż brak wyboru od razu po liceum jeszcze o niczym nie przesądza. Warto bowiem zbierać różne doświadczenia, które zaprocentują na przyszłość. Część osób idzie do tej poważnej pracy, jaka może okazać się dobrym początkiem drogi zawodowej. Także będąc zatrudnionym, możemy się kształcić. W takim wypadku często również wybieramy już studia związane z obecnym miejscem zatrudnienia, co pozwoli awansować oraz ponieść swoje kompetencje, a ostatecznie też więcej zarobić.
Przykładowo pracując w urzędzie na niskim stanowisku albo mając w takim miejscu staż, przydatne będą studia o kierunku administracja. Ich wybór jest jak najbardziej zrozumiały, a wiedza, jaką stamtąd się wyniesie, zostanie zastosowana w praktyce.