Do czego może służyć pianka poliuretanowa i dlaczego jest tak nieznana w naszym kraju? Co warto o niej wiedzieć?

in materiał, pianka, praca
W momencie gdy zbadamy rodzimy rynek budowlany w kwestii zabezpieczenia obiektów przed stratami energii cieplnej, to coraz bardziej widzialne jest zaangażowanie producentów różnych materiałów, którzy zaczną konkurować w zakresie promowa i lobbowania wybranego materiału. Jakie są najbardziej popularne środki? Aktualnie są to styropian i wełna mineralna, jednak coraz bardziej często pojawia się również pianka poliuretanowa w postaci płyt panelowych. Tego typu pianki dodawane są metoda natrysku hydrodynamicznego. Natrysk pianki to technologia bardzo znana i ceniona na świecie, u nas
dopiero teraz zyskuje na znaczeniu.
W tym samym czasie, niewiele osób wie, jak bardzo poliuretan jest rozpowszechniony w Polsce.

natryśnięta pianka na cegły
Autor: Porotherm
Źródło: Porotherm
Może niełatwo w towierzyć, ale odszukać go można we wszystkim, co nas zazwyczaj otacza. I tak, jest w biurkach, krzesłach czy autach. (http://izolacjepiankowe.com.pl/izolacja-dachu-plaskiego.html) Oczywiście, ze jest mnóstwo rodzajów tego tworzywa, więc zależnie od wymagań i naszych potrzeb przybierać one może całkowicie elastyczne formy, jak i bardzo twarde i sztywne niczym stal.

Aż do teraz natrysk pianki poliuretanowej był w naszym kraju przeznaczony z reguły do wykorzystywań przemysłowych.

Docieplenie ogromnych hal, jak również zagwarantowanie szczelności tego rodzaju poszycia to ogromne przedsięwzięcie dla inwestorów. W tym momencie technologia natryskowa sprawdza się doskonale. Z taką pomocą mamy wykonane bezszwowo, bardzo szczelnie elementy pokrycia dachowe. Zmniejszają one ubytki ciepła, lecz tez doskonale zabezpieczają przed oddziaływaniem wody. Taka technologia zapewnia także błyskawiczną realizację. Dosyćdziwne jest to, że w Polsce technologia natryskowa poliuretanów jest mało znana. Przykładowo u naszych sąsiadów ze wschodu i zachodu od lat z powodzeniem się ją stosuje. Zobacz jak to wygląda http://izolacjepiankowe.com.pl/.
Technologia jest tam wszędziestosowana w stawianiu domówdla rodzin, osiedli, a także modernizacji starych poszyć dachowych. Idealnie sprawdza się w procesie ocieplania poddaszy, w instalacjach chłodniczych i klimatyzacjach. Mamy szczęście, że nasi polscy wytwórcy dopieścili technikę produkowania pianki, tak więc pozostaje mieć nadzieje, że dzięki temu prace budowlańców będą przebiegać sprawniej i szybciej.