Dobór stosownej ozdoby okna

in meble, okna, ozdoba, umeblowanie
Wybór odpowiedniej dekoracji okiennej nie jest prostym zadaniem. Mnogość wzorów, barw, zróżnicowanie tkanin i rozwiązań dekoracyjnych jest obszerna.


Dekoracje okna w sypialni malucha są równie ważne jak meble. Firanki to nie tylko pożyteczny element wyposażenia, ochraniający małego człowieka przed nadmiernym słońcem, lecz również i element zdobniczy.


Firanki dziecięce http://alena-firany.pl/firany-zas/pokoj-dzieciecy/dzieciecy-firanki-metrazowe.html są dostępne w wielu przeróżnych wzorach. Bez trudu znajdziemy nie tylko te pasujące znakomicie do karnisza, lecz również świetnie wpisujące się w zamiłowania pociechy.


http://demural.co.uk/
Autor: http://demural.co.uk/
Źródło: http://demural.co.uk/
Fundamentem przy wybieraniu firanek jest dobór właściwych wzorów i odcieni. Na szczęście propozycje dostępne na rynku obejmują firany dla najmłodszych w wielu neutralnych odcieniach, jakie pasują doskonale do rozmaitych stylizacji pomieszczeń. Firanki do pokoju dziecięcego powinny być dostosowane pod względem długości. Zbyt długie firany potrafią być zagrożeniem dla malucha, najlepiej, aby sięgały one parapetu.


Zasłony młodzieżowe http://alena-firany.pl/firany-zas/pokoj-dzieciecy/dzieciecy-zaslonki-metrazowe.html ochraniają przed słońcem, oraz wspaniale modyfikują odcień ścian. Wśród zasłon wyszukamy różne barwy i fasony. Możemy także wybrać sposoby zawieszania. Zasłony na taśmie marszczącej mają marszczenie, które realizuje się za pomocą taśmy wszytej w górną część zasłony. Taką zasłonę zawieszamy na karniszu za pomocą żabek, czy też haczyków. Zasłony na szelkach, kółkach, lub kanale wiesza się bezpośrednio na rurze karnisza.


Zanim wybierzemy stosowną stwierdźmy, czy pasuje do karnisza.


W pokoju młodzieżowym niezwykle efektownie prezentować będzie się także zestawienie kolorowej firany, i gładkiej, jednokolorowej zasłony.