Dobra mapa turystyczna będzie niezmiernie przydatna w trakcie długiej wędrówki

in olej, urządzenie, Wybór
Jeżeli wybieramy się na wypad w góry lub do miejsca, które słabo znamy, to opłaca się kupić dokładną mapę, żebyśmy się nie zgubili. Poza tym mapa z oznaczonymi trasami umożliwi nam lepsze rozplanowanie wycieczki.


gospodarka
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com


odkurzacz
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com


mapy turystyczne
Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
W wypadku gdy organizujemy wyjazd w Tatry, opłaca się wziąć ze sobą dokładną mapę. Jeśli chcemy mieć dobry Wybór, to wystarczy zajrzeć do sieci, gdzie bez problemu zakupimy najróżniejsze sprawdzone mapy turystyczne z zaznaczonymi trasami. Posiadanie takiej mapy w Tatrach jest wyjątkowo wygodne, gdyż będziemy mogli zaplanować wędrówkę i sprawdzić, w którym miejscu się znajdujemy. Dobrze będzie kupić mapę laminowaną, będzie ona odporna na wilgoć oraz rozdarcie.


Naturalnie możemy również pobrać szczegółowe mapy turystyczne na smartfona. Będziemy wtedy posiadali gwarancję, że nigdy ich nie zgubimy. Jednakże może to być rozwiązanie mało efektywne, jeśli okaże się np., że telefon się nam rozładował oraz nie mamy zapasowej baterii. Zostaniemy w tym przypadku bez jakiejkolwiek mapy, co na trudniejszych trasach może się okazać nieprzyjemne - szukaj na wgl.pl. Dobrze będzie zatem wyposażyć się w szczegółowe mapy turystyczne, na których wyraźnie są oznaczone szlaki oraz rozmaite ważne punkty.


Znakomitym rozwiązaniem będzie wzięcie na wędrówkę dwóch map, jednej większej oraz precyzyjniejszej, a drugiej mniejszej, którą da się szybko wsunąć do kieszeni kurtki.


W sklepach oferowanych jest niezmiernie dużo rozmaitych map. Warto zatem zakupić taką, którą bez problemu będziemy umieli odczytać.