Odpowiednie zdjęcia dźwignią handlu

in części, inwestowanie, scenariusz, sklep internetowy, zdjęcia
Ludzie są bardzo różni, a więc nasza znajoma Monika jest z pewnością inna, aniżeli Ewa, która najzwyczajniej w świecie bardzo różni się od Marka, Kazika albo Daniela. Jednak pomimo wszelkich różnic sporo nas łączy. Co dokładnie? No cóż, jesteśmy chociażby wzrokowcami! Pamiętajmy, że nawet jeśli coś jest OK, lecz wygląda nieciekawie, może nawet brzydko, pewnie nie przypadnie nam do gustu. Chociaż oczywiście upodobania również są różne: przykładowo znajdą się osobnicy, którym odpowiadają te auta, które w różnego rodzaju rankingach najbrzydszych wozów zajmują wysokie lokaty.
sklep internetowy
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
W uproszczeniu: jeśli we własnym e-sklepie będziemy umieszczali raczej brzydkie zdjęcia wszelkiego rodzaju produktów, nie powinniśmy oczekiwać powiększenia stanu sprzedaży. To tak naprawdę ciekawy scenariusz: czyli bez zwiększania nakładów na reklamę (Professional Photography) moglibyśmy błyskawicznie powiększyć sprzedaż! Wyłączny minus to zapewne trochę bardziej dostrzegalne kłopoty logistyczne, ale jakby nie patrzeć właściwie pakowanie towarów należy do bardziej przyjemnych części prowadzenia firmy, zwłaszcza mowa o handlowaniu przez Internet. Im więcej pakowanych paczek tym z pewnością fajniej dla sklepu.
Niektórzy właściciele sklepów internetowych praktycznie wcale nie wnikają w zdjęcia. To wielki kłopot. Może sklep mający we własnej ofercie wyłącznie literaturę faktycznie nie musi skłaniać w taki sposób do kupowania, lecz już w przypadku no chociażby handlowania odzieżą trudno nie docenić wielkiego znaczenia dobrych fotografii. To zapewne oczywiste - a jeśli ktoś ciągle sądzi, że fotografia reklamowa Warszawa bezproblemowo może jeszcze trochę czekać niech szybko zmieni rozumowanie lub najzwyczajniej pójdzie szukać sobie jakiegoś innego zajęcia. Wyłącznie sklep internetowy z dobrymi fotkami się utrzyma!

Poza tym, niby kto powiedział, że fotografia reklamowa, i to nawet ta stołeczna, jest ogromnym wydatkiem? Spokojna głowa - bo choć zrobienie kilku tysięcy zdjęć w istocie będzie dostrzegalnym wydatkiem, to jednakowoż zapamiętajmy jedno: sklep internetowy powinien być odpowiednio doinwestowany. A w przeciwnym wypadku nie będzie zysków.