Dom powinien nam gwarantować szczególnie poczucie bezpieczeństwa

in czas, olej, sprzęt, urządzenie, Wyposażenie
Tak bynajmniej winno być z definicji. Nieważny bywa jego metraż, Wyposażenie, lecz to, aby każdy z domowników z przyjemnością do niego powracał.


Pomyślmy, dlaczego chętnie pragniemy do niego wracać.
akcesoria


kierowca
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com


regał
Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting


Czy z tego powodu, że okazuje się przytulny, lub dlatego, że bardzo lubimy własne łóżko, stolik, czy regał wiszący na ścianie? Raczej jednak nie z tych powodów, bo gdyby nawet okazał się ogromnie bogato wyposażony, to z chwilą, kiedy nikt czy nic przyjemnego tam na nas nie czeka, te powroty z pewnością nie będą miłe. Taki dom ogromnie traci na wartości.To są przecież tylko sprzęty, które przy każdej jednej okazji można wymienić - kochanego człowieka już tak łatwo nie zastąpimy następnym. Miłość, przyjaźń, obustronne zaufanie, życzliwa i ciepła atmosfera - to najlepsza definicja domu, a nie cztery ściany, wśród których nie odnajdziemy najbardziej ważnych dla każdego jednego człowieka uczuć. Szczęścia bycia z najbliższymi nic nie będzie w mocy zastąpić - ani najnowocześniejszy telewizor, ani milutki dywanik pod stopami, ani również regał na którym mieszczą się nasze drobiazgi. Dom to coś o wiele więcej aniżeli sprzęty - to niepowtarzalna więź cementująca wszystkich razem mieszkających - nierozerwalna, mocna. Dom to świadomość, że gdyby nawet cały świat był do nas w opozycji , akurat w tym miejscu możemy się chować przed całym złem.
W dobie pogoni za wszystkim co najlepsze, bardzo wielu powinno wziąć sobie to do serca, że za żadne pieniądze świata nie zbudujemy prawdziwego domu, jeśli braknie w nim tych najbardziej ważnych wartości. Niekiedy zdarza nam się o tym nie pamiętać. Niestety.