Drewno do kominków – wszystko co należy o nim wiedzieć

in do kominka, gatunek, kominkowe, spalanie
Kominki odznaczają się obecnie dosyć dużym powodzeniem i coraz więcej osób decyduje się na ich montowanie w swoim domu. Z jakiego powodu? Przeważnie przez wzgląd na fakt, że gwarantują one rzeczywiście ciekawą atmosferę, powodują, że pomieszczenie staje się zdecydowanie przytulniejsze, a czasem są wykorzystywane także jako podstawa systemu ogrzewania domu.

Kominek, drewno kominkowe
Autor: noguerajef
Źródło: http://www.sxc.hu
Niemniej, planując zamontowanie kominka zasilanego drewnem, warto wiedzieć wszystko na jego temat, aby mieć możliwość z niego odpowiednio korzystać. Co w takim razie trzeba wiedzieć o drewnie kominkowym? Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, które jego rodzaje są faktycznie najlepsze, jakie mają właściwości i jakie są ich koszty. Propozycja pod tym względem jest zazwyczaj dość różnorodna. Trzeba też pamiętać o niezbędnych kosztach dostawy drewna, szczególnie jeśli jednorazowo nabywa się go dużą ilość i nie jest się w stanie przewieźć materiału samodzielnie. Przykładowo, jeżeli chodzi o skład opału Piaseczno, bardzo często proponowana jest darmowa dostawa do Warszawy, jako że odległość nie jest duża. W przypadku dłuższych tras, trzeba wiedzieć jaka jest wymagana cena za jeden kilometr. Ponadto, dobrze jest wziąć pod uwagę, czy drewno jest już przystosowane do spalania.

drewno
Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
Tym sposobem oszczędzi się czas oraz energię, tym bardziej, że nie każda osoba dysponuje miejscem oraz narzędziami niezbędnymi do pocięcia drewna na stosowne elementy. Zalecane jest więc wybieranie gotowego tworzywa, którego wykorzystanie będzie kategorycznie prostsze. Drewno do kominka musi być także składowane w odpowiednich warunkach. Zdecydowanie nie może być mokre, gdyż nie będzie się dobrze paliło. Kupując je, należy zapytać jak drewno było przechowywane, a następnie samodzielnie zatroszczyć się o to, aby je osłonić przed oddziaływaniem niektórych czynników pogodowych. Najlepiej jest w tym celu przygotować niewielką komórkę i to w pełni suchą. Kominek zasilany drewnem to świetny element dekoracyjny, warto jednakże pamiętać, że sam zakup drewna powinien być poprzedzony dokładną analizą najlepszych gatunków oraz proponowanych cen przez lokalnych sprzedawców. To pozwoli na podjęcie odpowiedniej decyzji, dzięki której kominek będzie sprawnie działał.Czytaj dalej na http://fhu-andre.pl/oferta.php