Ekwipunek dla Twojego nowego czworonoga.

in pies, psiaka
Przed nabyciem wymarzonego szczeniaka winniśmy się odpowiednio przygotować na jego przybycie do domu. Żeby naszemu pupilowi nie zabrakło niczego w nowym miejscu trzeba wyposażyć się w odpowiednie gadżety.

Poniżej przedstawiamy Państwu spis nieodzownych rzeczy bez których nasz nowy piesek nie będzie się mógł obejść.


Po pierwsze miska dla pupila. A najlepiej dwie. Jedną będziemy potrzebować na wodę, do której nasz pupil musi mieć stały dostęp. Pozostałą będzie potrzebna na karmę suchą. Naturalnie w zoologicznych sklepach odnajdą Państwo bardzo dostatni asortyment misek począwszy od plastikowych zaś skończywszy na chromoniklowych jednak najistotniejszą cechą odpowiedniej miski będzie jej podgumowanie. Tenże ochrony (polecamy idź do serwisu) zapobiegnie przesuwaniu się
Szczeniak
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
miseczki po podłodze, a dzięki temu nasz pupil nie rozleje wody na posadzkę. Trzeba pamiętać, że psiaki i suczki wymagają delikatnie zróżnicowanego karmienia (tu).Kupując pierwsze posłanie dla zwierzaka należy wziąć pod uwagę trzy naczelne przymioty. Dobre legowisko dla czworonoga powinno być wygodne, praktyczne oraz bezpieczne. Dla naszego psiaczka na samym początku odradzamy w inwestowanie w drogą obrożę, bowiem nasz faworyt musi się do niej przyzwyczaić. Co więcej mały piesek bardzo szybko przybiera na wadze, prędko wyrasta ze swojej pierwszej obróżki, z tej przyczyny doskonałym rozwiązaniem będzie nabycie niedrogiej obróżki stworzonej z parcianego rzemienia (przeczytać tutaj). Po upływie kilkunastu miesięcy warto się zastanowić nad zakupem skórzanej obroży.


Dobór należytej smyczy dla naszego zwierzaka jest niezmiernie ważny. To podstawowe akcesorium jeżeli chcemy w ogóle wychodzić z naszym faworytem na spacery. Wyłącznie w naszym domu lub obejściu nasz faworyt może swobodnie się bez smyczy poruszać, tak rozporządzają ogólne przepisy dotyczące psów. W ofercie marketów zoologia spotkać możemy smycze łańcuchowe, ze skóry, bębnowe.
Pies
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Prawidłowa smycz dla pieska powinna być odpowiednio dobrana do budowy anatomicznej pieska – w żadnym razie nie może pocierać jak też nazbyt silnie ściskać szyję zwierzęcia. Jeżeli zaś idzie o kagańce - również one muszą być wygodne. Dla młodych psiąt poleca się kagańce ze skóry. W ofertach marketów zoologicznych istnieją oprócz tego kagańce z metalu określone dla dorosłych czworonogów większych ras.