Fajnie wiedzieć, jak zamykane są przeróżne butelki i słoiki

in butelki, problem, producent
Niejeden producent soków, alkoholi lub innych płynnych specjałów pewnie posiada duży park maszynowy do ich rozlewania oraz zakręcania.


Firmy, które produkują różnego rodzaju płynne rzeczy, z pewnością jest świadom tego, jak nalewa się je do butelek lub słoików i jak następnie zamyka.


alkohol
Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com


zamykarki
Normalny Kowalski może nie mieć o tym zielonego pojęcia. Z reguły otwierając butelkę, nie zastanawiamy się nad tym. Po prostu pragniemy nalać do kubka soku albo wina do kieliszka. Do momentu, gdy płynny produkt jest już gotowy i stawia się go na półce w sklepie, musi przejść stosunkowo długą drogę. Chodzi rzecz jasna o nalewanie i zakręcanie butelek lub innych pojemników. Do zakręcania służą zamykarki. Są to urządzenia, które są potrzebne przy tego typu produkcji. Chodzi o to, że do butelek oraz słoików nie mogą dostać się jakiekolwiek zarazki, przez to w czasie całego cyklu nikt nie powinien ich dotykać. Wszystko powinno być wysterylizowane i wyczyszczone. Wówczas dopiero ma miejsce nalewanie oraz zamykanie. Zamykarki nie bywają trudne w obsłudze. Wykonywany przez nie ruch jest też dość oczywisty. Jedyny kłopot, jaki można napotkać to średnica zakrętki, która jest różna przy różnych typach butelek. Jednak to w dosyć łatwy sposób można ustawiać.


Dlatego ta sama maszyna jest w stanie zakręcać butelki z sokiem lub słoiki z dżemem. To duże ułatwienie dla producentów, którzy nie muszą przejmować się dodatkowymi wydatkami przykładowo na zakup innej głowicy. Pamiętajmy, że warto wybierać sprzęt certyfikowany.