Fundusz zalążkowy dla początkującej, bądź dopiero zakładanej spółki

in bezpieczeństwo, spółki, zakład
Fundusze kapitału zalążkowego są właściwym źródłem kapitału dla młodej, względnie dopiero organizowanej spółki, jaka nie jest w stanie pozyskać kredytu bankowego ze względu na niedostatek zabezpieczeń i brak historii kredytowej, a uzyskanie środków z rynku giełdowego nie jest prawdopodobne ze względu na relatywnie niewielką sumę potrzebnego kapitału.


Crowdfunding
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com


Fundusz zalążkowy ma możliwość dokonywać inwestycji w mikro, małych i przeciętnych przedsiębiorców znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju wiedzionej aktywności, czyli takich, którzy opracowują innowacyjny produkt, bądź usługę, albo sprzedają ten produkt, lub usługę w niewielkiej wielkości nie zapewniającej jeszcze profitów www.capital.prometeia.pl/seed-capital-venture-capital-103/. Fundusze dokonują inwestycji zwłaszcza poprzez przystąpienie do udziałów, względnie akcji finansowanej spółki.
fundusz venture capital
Autor: Aston Reynolds
Źródło: http://www.flickr.com


Fundusz venture capital jest w stanie wywodzić się od założycieli firmy, aniołów biznesu, lub sprofilowanych funduszy, które ponadto czasami są wspierane przez organizacje państwowe capital.prometeia.pl/baza-wiedzy-37. Fundusze przekazują kapitał na rozwój przedsięwzięcia biznesowego, wkładają pieniądze w nowatorskie pomysły, dzięki czemu biznes może się prężnie rozwijać i pogłębiać wartość rynkową. Innowacyjne przedsięwzięcia biznesowe są przeważnie młodymi i nowatorskimi projektami, a więc łączy się z nimi ryzyko, dlatego fundusze zalążkowe są także nazywane funduszami zwiększonego niebezpieczeństwa.


Dzięki skrupulatnej diagnostyce projektu przez Fundusz przed dokonaniem inwestycji, zagrożenie to jest minimalizowane, a dopuszczona metoda wdrożenia najbardziej optymalna dla zapewnienia powodzenia przedsięwzięcia.


Kapitał oferowany przez fundusze to kapitał długoterminowy i nie jest obarczony aktualną spłatą odsetek.