Inspekcja Transportu Drogowego, czyli w jaki sposób wygląda kontrola w firmie transportowej

in kontrole, tachografów, transportu
ITD, to Inspekcja Transportu Drogowego, która zajmuje się dozorowaniem firm transportowych. ITD kontrola w firmie obejmuje wiele rzeczy, wobec tego bezsprzecznie powinno dowiedzieć się jak wygląda taka kontrola, czego możemy się po niej spodziewać oraz jakim sposobem pozytywnie przez nią przejść.


ciężarówka na drodze
Autor: The Victorian Greens
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby pamiętać o tym, że uchybienia i nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do istotnych sankcji karnych, takich jak na przykład mandaty oraz nawet utrata uprawnień przez kierowców.

Kontrole w firmach transportowych mogą być przeprowadzane rutynowo co mniej więcej 5 lat. Zawsze więc musimy być na taką kontrolę przygotowywani. Zdoła się okazać, że przez te 5 lat doświadczymy jednej kontroli, zdoła się również okazać, iż będziemy mieli przyjemność kontroli dwa albo trzy razy.

Kontrola może być realizowana z rozmaitych przyczyn. Kontroli możemy spodziewać się przykładowo przez jakieś uchybienia, na wniosek organu kontrolnego lub administracyjnego bądź na skutek wysokiego składnika ryzyka wystąpienia mniej czy bardziej sporych naruszeń w danym roku kalendarzowym. Podczas kontroli sprawdza się dużo rzeczy, między innymi istotna jest analiza czasu pracy kierowców (czytaj też...), posiadanie poprzez nich znaczących, odpowiednich uprawnień lub zasady przejazdu oraz transport.

transport ciężarowy
Autor: Blondin Rikard
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto podczas kontroli sprawdza się także jednostki zarządzające transportem, właścicieli firm bądź przepisy dotyczące stosowania tachograf. Do kontroli winniśmy być przygotowani zawsze. Jeżeli więc zauważyliśmy pewne braki w dokumentach - natychmiastowo je uzupełnijmy. Jeżeli nasz kierowca nie posiada znaczących uprawnień - niezwłocznie zadbajmy o to, by szybko je zdobył. Kary za przekroczenia zdołają być duże i dotykają nie jedynie kierowców, ale też kierowników firmy, dlatego nie lekceważmy potencjalnych kontroli oraz pamiętajmy o tym, iż prędzej albo później itd kontrola w firmie (http://www.kontrolaitd.pl/oferta.html|http://www.kontrolaitd.pl/kancelaria-prawna.html">http://www.kontrolaitd.pl/kancelaria (polecamy rzecznicy patentowi wrocław)-prawna.html|http://www.kontrolaitd.pl/daradztwo.html">http://www.kontrolaitd.pl/daradztwo.html|http://www.kontrolaitd.pl/szkolenia.html">http://www.kontrolaitd.pl/szkolenia.html|http://www.kontrolaitd.pl/pytania-online.html">http://www.kontrolaitd.pl/pytania-online.html|http://www.kontrolaitd.pl/kontakt.html">http://www.kontrolaitd.pl/kontakt.html|http://www.kontrolaitd.pl/oferta.html">kontrolaitd.pl/oferta.html|http://www.kontrolaitd.pl/kancelaria-prawna.html">kontrolaitd.pl/kancelaria (polecamy rzecznicy patentowi warszawa)-prawna.html|http://www.kontrolaitd.pl/daradztwo.html">kontrolaitd.pl/daradztwo.html|http://www.kontrolaitd.pl/szkolenia.html">kontrolaitd.pl/szkolenia.html|http://www.kontrolaitd.pl/pytania-online.html">kontrolaitd.pl/pytania-online.html|http://www.kontrolaitd.pl/kontakt.html">kontrolaitd.pl/kontakt.html}) prawdopodobnie przybędzie. Lepiej poprawnie przygotować się do niej zawczasu aniżeli w przyszłości mieć kłopot z zdobytymi mandatami i karami.