Interesujące miejscowości wschodniej części naszego kraju. Czy to dobry pomysł na weekendową wycieczkę? Co warto zwiedzić?

in kraj, miejsce, wakacji, wiedza
Weekendy w czasie wakacji jawią nam się jako idealny czas na krótsze wypady w interesujące miejsca. Nie ma się co dziwić, pogoda zachęca do spędzenia czasu poza domem. Dobrze jest wykorzystać ten czas na poznanie swojego kraju.


Weekend to doskonały moment na szybkie wycieczki po Polsce. Osoby, które zwykle marzą o egzotycznych wyprawach, mogą zdziwić się jak dużo Polska może zaoferować. Szczególnie niedoceniane są wschodnie części Polski. Mają wszak jednak całkiem sporo do zaoferowania. Dobrze jest zwrócić uwagę na miejscowości, które nie są za bardzo rozreklamowane. Przykładem może być Rzeszów. Miejsce do spania w tej miejscowości znajdziemy z łatwością, choćby Hotel Rzeszów Galeria - tutaj to miejsce, w jakim warto się zatrzymać podczas weekendu. Warto samemu wyruszyć na odkrywanie miasta, na pewno punktem wartym odwiedzenia jest rynek. Można na nim podziwiać sporo odrestaurowanych kamienic. Pamiętajmy o podziemiach, jakie są miejscem bardzo interesującym. Dawniej służące do składowania na przykład wina. Dziś, otwarte w części dla zwiedzających. Jeśli chodzi o hotel Rzeszów (przejdź do http://www.hotelferdynand.pl/spotkania-biznesowe.html) zaoferuje nam parę wartych polecenia miejsc.


Zajrzyjmy również do Lublina. To świetne miejsce właśnie na weekendowy wypad. Wspaniała zabudowa, wiele ciekawych pod względem architektonicznym jak również historycznym budynków, zachęca do długich spacerów. Wspaniale odrestaurowane bramy, miedzy innymi Brama Grodzka, prowadzą na teren Starego Miasta. Ci, którzy są zainteresowani historią, na pewno nie ominą Muzeum na Majdanku.


Piękna sylwetka na lato
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Wiele osób to miejsce skłoni do chwili zadumy. W Lublinie możemy znaleźć coś tak dla ciała jak i dla ducha. Warto odwiedzić to niedoceniane przez wielu miasto.