Interesujący i niecodzienny sposób uzyskania ciekawego adresu dla firmy

in biuro, koszt, oczy
Warunki gospodarcze w różnorodnych krajach mogą się wzajemnie niezwykle różnić, co nie jest zbyt sprawiedliwe wobec wielu przedsiębiorców. Dla przykładu w Polsce od dawna obowiązują bardzo wysokie koszty związane z bieżącym funkcjonowaniem podmiotu.


Na szczęście jest na to pewne ciekawe rozwiązanie.


Jest to możliwość założenia firmy w odmiennym kraju, na regułach, jakie są ważne właśnie w nim. Innymi słowy jeśli zdecydujemy się otworzyć firmę np. w Niemczech, to naturalnie nie będziemy musieli opłacać naszego ZUS-u. Będziemy jednak zobowiązani płacić składki na niemieckie ubezpieczenie chorobowe. Znacznie lepiej może wyglądać kwestia siedziby firmy, ponieważ wystarczyłoby jedynie założyć wirtualne biuro. Jego posiadacz nie musi najmować żadnego lokalu, jeśli tylko tego robić nie chce. Zyski płynące z posiadania tego biura, to nie zaledwie okazja korzystania z niezwykle atrakcyjnego adresu podmiotu. To z kolei wzbudza w przyszłych kleintach tak istotne w interesach zaufanie. Korespondencja wysyłana na taki internetowy adres byłaby przekazywana do właściciela w postaci elektronicznej.
wirtualne biuro
Autor: SPOT Light
Źródło: SPOT Light


Bardzo ważne jest także to, że tego typu adres może zgodnie z prawem posłużyć do rejestracji podmiotu w jakimś może bardziej atrakcyjnym miejscu niż to, w jakim działa obecnie dana firma. Nie musi być to za granicą państwa. Mógłby to również być adres w centrum wybranego bardziej rozbudowanego miasta w naszym kraju, np. Gdańska czy Krakowa. Naturalnie wynajmując tego typu wirtualne biuro jest również możliwość korzystania nie jedynie z sali konferencyjnej na np.


kursy, ale również z działu księgowości czy płac. Biznesmeni, którzy są zainteresowani taką ofertą, mogliby dobrać jedynie wybrane przez siebie usługi, np. informowanie o poczcie czy też obsługa sekretariatu.